Lista ocen Nissan Primera II Kombi (87) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kapibar@op.pl
Kombi 2.0 16V 131KM 96kW
Ten silnik 2.0 plus sekwencyjny gaz to miód malina. Wychodzi mnie taniej niż jakimś super mega hiper D4D czy TDCI. Dałem bardzo drogo za gaz bo prawie 4tys, ale tłukę kilometry jak szalony, głównie na zachodzie więc się zwróci a nie zajadę zaworów za 100tys km. Generalnie optymalny pod względem finansowym dla kogoś kto robi trasy i ma ciężką nogę.
~marcin
Kombi 1.6 16V 100KM 74kW
jeżeli ktoś potrafi jeździć ekonomicznie to ok, ale jak masz ciężką nogę to zapomnij że w 12l się zmieścisz szczególnie zimą i w korkach, dobrze że aktualnie benzyna jest tania (na trasie można poniżej 8 l uzyskać, jadąc tak żeby nie zawadzać innym użytkownikom) (tak bardzo dokładnie jak inni piszą to nie sprawdzałem zużycia)
~Brygada Remontowa
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
nie jeżdżę ekonomicznie, raczej jeżdżę starając się maksymalnie wydłużający żywotność silnika, także gdy jest nagrzany i załadowany nie schodze na niskie obroty. Efekt - zużycie paliwa wyższe o około 1litr do identycznych samochodów. Oryginalne części drogie, ale się nie psują. Zamienników nie stosuje, ewentualnie dobre sprawdzone.
~czapson
Kombi 1.6 16V 100KM 74kW
Na paliwie było bardzo dobrze jak na te gabaryty, przy LPG jest rewelacyjnie.Silnik na LPG pracuje jak na benzynie.Na benzynie w trasie paliła 7-7,5 przy jeździe 90-130(z wyprzedaniem itp.)km/h. W takich samych warunkach na LPG pali 8,3 - 8,7.Miasto na paliwie od 9,5-10. Gaz ok 10,5 - 11. Jest bardzo dobrze
~bahus
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
średnio latem 6,5 a zimą 7,0 w trasie 6,0-6,5 miasto 7,0-7,5 przy spokojnej jeździe, mało się psuje dużo zamienników ale jak trzeba kupić jakiś oryginał w serwisie to tragedia - zwykła sprężynka pod lewarkiem biegów 50 zł, podkładka gumowa pod śrubę którą się przykręca szynę pod silnikiem 1 szt.50zł
~Dago19
Kombi 2.0 16V 131KM 96kW
silnik 2.0 potrzebuje trochę paliwa. Nie jest to niestety silnik bardzo ekonomiczny, jednak przy ekonomicznej jeździe potrafi bardzo mile zaskoczyć. Osobiście mam instalację gazową więc koszty paliwa są bardzo niskie :) Silnik na gazie pracuje bez zarzutów i pali dokładnie tyle samo co na benzynie!
~wladek0706
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
naprawy średnio drogie, ale i nie tanie - remont sinika 1000zł, tylna lampa 450zł, ale już końcowy tłumik tylko 200zł - wszystko zależne od tego, co naprawiamy, ale generalnie drożej od przeciętnej; spalanie dosyć wysokie - benzyna średnio 9l/100km, gaz średnio 11l/100km
~pendragon16@wp.pl
Kombi 1.6 16V 100KM 74kW
7,3/100 przy tej masie i wielkości auta to dobry wynik. Ceny przeglądów (oczywiście poza ASO) okresle jako normalne. Ceny napraw - trudno powiedzieć bo puki co niczego nie naprawiałem:-))) Jeden wsrunek - regulerna wymiana oleju i filtrów. Ceny części przystępne.
~anka.szukala@wp.pl
Kombi 1.6 16V 100KM 74kW
jeszcze nie mialam awari, jedynie musialam wymienic sonde lambde, gdyz zlosliwa kuna mi pogryzla. kosz to okolo 200€. zuzycie paliwa tez przy tym silniku moglo by byc mniejsze, ale pomimo tego wiem ze jak bede zmieniala samochod to tez tylko na nissana.
~fan technologii japońskiej
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
Zasadniczo nie mierzę ,ale jak na tą masę samochodu to dobrze. Trasa przez całą Polskę , cztery osoby + wakacyjny bagaz +cztery rowery przy szybkości mak. 130 km/h - 8,8 l/100 .Wtym przypadku pomiaru dokonałem na dystansie ok. 2000 km
Nissan Primera II Kombi