Lista ocen Nissan Qashqai II Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW od 2014 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zetfed
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Tu jest nieco gorzej. Lubi szarpać przy zmianie biegów, szczególnie przy ruszaniu. Choć muszę powiedzieć, że poprzednia generacja zachowywała się podobnie. Efekt jest taki, że ruszamy albo bardzo spokojnie albo z piskiem opon. Może to też być efektem charakterystyki silnika, trochę drętwej pracy przepustnicy. Trudno mi powiedzieć. Sama skrzynia niestety lub haczyć, a kilka razy nie mogłem wbić 2 biegu w czasie jazdy. Podobno ma się ułożyć :)
~Crockett
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Dawno dawno temu miałem Daewoo Espero 1.5 i nigdy nie miałem tam problemu, że przy zmianie biegu przy 5000 czy 6000 czy nawet 7000 obr/min (koniec obrotomierza) nie miałem problemu ze zgrzytem skrzyni biegów. Tu niestety mam.
~Piotr
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Skrzynia ok. ale czasami haczy przy szybkiej zmianie biegów. Nie bardzo nadaje się do powolnej jazdy w cięższym terenie, ruszając np. w piachu potrafi przypalać sprzęgło. 1. bieg jest za "szybki".
~Paweł
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Skrzynia bardzo precyzyjna, dobrze zestopniowana. Znacząca poprawa w stosunku do I wersji Qashqai, gdzie skrzynia była mało precyzyjna. Wyciągnięto wnioski.
~BELO72 Arkadiusz Zierek
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Dobrze zestopniowana. W starszym modelu zbyt długie biegi do mocy silnika, tutaj elastyczny i fajnie się zbiera.
~Marek
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Jak dla mnie, trochę mało precyzyjna. Musiałem się do niej przyzwyczaić. Może dla tego, że sześć biegów.
~Rafik77
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Biegi wchodzą dobrze początek kiepski przy 2 biegu ale teraz nie można mieć zlego zdania
~racjonalny
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Skrzynia troszkę za mało elastyczna. Trzaba trafiać w odpowiedni bieg na dohamowaniu inaczej z dynamiki nici.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
przez moment miałem problem z piątką ale się już wyrobiło i wchodzi bieg gładko
~Tomek
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Fajnie chodzi, krótka jedynka. Na 6 to tylko kulanie wolno przyspiesza.
Nissan Qashqai II Crossover