Lista ocen Nissan Sunny B13 Hatchback (68) - Silnik

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adamoooo
Hatchback 2.0 D 75KM 55kW
Silnik nissana zatka gębę niejednemu pseudo-znawcy silnikowemu :) Jest takich już naprawdę mało , wolnossący diesel z wtryskiem pośrednim na komorze wirowej Ricardo , dzisiejsze diesle mogą mu się jedynie pokłonić , wyremontowałem go kapitalnie i tak tez pracuje :) świetne rozwiązanie dwóch pasków i pompy vacum , zgapione z mercedesa 124. Oczywiście mówię o pompie bo merc ma łancuch , dzieki pompie vacum na alternatorze nie ma dodatkowego koła...
~Pablo_Diablo
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Mimo przebiegu i lat cichutko pracuje, na biegu jałowym prawie nie słychać. Bardzo wysoka kultura pracy. Po zakupie lekko spocony uszczelniacz wału i misa olejowa - pierdoła ale dopieściłem i do dziś, tj. 3lata i 60 tys kilometrów czyściutki, suchutki, olej półsyntetyk wymieniam co 20k, od wymiany do wymiany trzyma stan. Łańcuszek rozrządu - dodatkowy atrybut. Dynamika? Rakietą nie jest ale to tylko 75 koni.
~lekkidalton
Hatchback 2.0 D 75KM 55kW
Silnik jak działa jest fajny, niestety przez rok czasu zepsuł sie dwa razy. W tym aucie nieszczęścia chodzą parami, jak jedno padnie to ciągnie za sobą inne rzeczy - normalnie efekt domina. Nigdy nie katuje auta a ono i tak sie mści. Wstawiałem pompowtrysk, uszczelkę pod głowicą, padł rozrusznik, ufff miałem poprzednio Honde i następne chyba też kupie Honde
~Kowal_Marcin
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik 1,4 75KM 16V rewelacja - niewiele pali (w mieście przy ciężkiej nodze w zimie max 9,5 l/100km i nie da rady więcej ;-)) Wszystko co ma 75 KM o tej pojemności się nie umywa - auto chodzi jak 1,6 innej marki (poza Hondą Civic ale to oczywiste). Łańcuch rozrządu dożywotni więc zmieniasz oliwę i jeździsz w kółko bez niespodzianek.
~esliwinski
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik jest cichy, dobrze wkreca sie na obroty i mozna posluchac troche sportowego brzmienia. Elastyczność super, w miescie nie trzeba czesto zmieniac biegow a na trasie dlugi piaty bieg pozwala na przyspieszenia bez redukcji nawet z ponizej 70 km/h. Na LPG malo dynamiczny w dolnym zakresie obrotow, ale to normalka ;)
~Paweł J.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Posiadam najsłabszą wersję silnikową sunny 1.4 75KM i moim zdaniem w zupełności wystarcza do tego samochodu. Spalanie gazu utrzymuję na poziomie 10 litrów średnio, a na trasie udaje się zejść do ok 8,5l. Myślę, że gdyby chciało mi się lepiej wyregulować instalację, to mogłoby być jeszcze lepiej.
~tomaszadamczak@vp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik nie do zajechania, rozrząd na łańcuchu, od 19 lat silnik nie otwierany ( nie było potrzeby ). Wersje wtryskowe bezobsługowe. Z gaźnikami są problemy - bardzo zawiłe japońskie konstrukcje które po latach lubią się psuć ( automatyczne ssanie zawiesza się, nie trzyma obrotów jałowych).
~grze3@gazeta.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Stosunkowo wysoka kultura pracy biorąc pod uwagę wiek (16 lat), ale przeciętne osiągi, niezła elastyczność. Brakuje mu trochę mocy, silnik 1.6 jest podobno w sam raz, a przy tym nie zużywa więcej paliwa. Za to nie zużywa oleju między wymianami to chyba wielki plus i dowód wysokiej precyzji wykonania.
~Gattuso
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Naprawde silnik nie do zajechania :) palilem nim gume, driftowalem i mimo ze to tylko 1.4 16V wszystko ladnie wychodzilo. Mimo tych moich czestych zabaw silnik nawet nie zastukal... kompletnie nic mu nie jest. mysle ze do 350 000km bezaawaryjnie mozna nim jezdzic. ocena 5/5

Usterki Nissan Sunny B13

Nissan Sunny B13 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wanakamura
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik nie do zdarcia, po przejechaniu 35kkm nic mnie nie zawiodło, jedyna usterka, rozszczelniła się chłodnica. Silnik mimo małej mocy pozwala na rozbujanie autka do 170km/h przy jeździe na autostradzie brakuje mocy (szczególnie na gazie)
Nissan Sunny B13 Hatchback