Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

Beskidus, 12 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe zawieszenie i precyzyjny układ kierowniczy.
Inne : awaria klaksonu
Auto kupiłem przy przebiegu 128 tyś. Był to egzemplarz poleasingowy,ale z wiarygodną książką serwisową,co osobiście sprawdzałem. Silnk bardzo dynamiczny,lubiący wysokie obroty.Zużycie paliwa na akceptowalnym poziomie,komfort jazdy bardzo dobry. Bagażnik wręcz ogromny,po złożeniu siedzeń jeszcze większy i kilka razy już przewoziłem większe przedmioty nie tylko sobie, ale i znajomym. To co mnie denerwuje,to brak wskaźnika temperatury silnika,to wręcz karygodne zaniedbanie.
Auto kupiłem przy przebiegu 128 tyś,był to egzemplarz poleasingowy,mimo to zdecydowałem się i nie żałuje. Samochód miał wiarygodną książkę serwisową.Szukałem silnika benzynowego 1.6 lub 1.4, ponieważ nie zamierzałem oszczędności uzyskanych na niskim spalaniu diesla wydać na ewentualne drogie naprawy takiej jednostki napędowej,więc silnik diesel nie wchodził w grę.
Biegi wchodzą precyzyjnie,nie mam zastrzeżeń
Precyzyjny układ kierowniczy, bez porównania do tego jaki był w moim poprzednim aucie, Punto I. Zawieszenie jak na tę klasę pojazdu wyśmienite
Bez zarzutu.
Bardzo dotkliwy brak uchwytów na kubki i napoje.
Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja działają satysfakcjonująco i bez zarzutu.
Ilość miejca wręcz królewska!
Ocena 4,bo mogłoby być lepiej,może to kwestia braku wyciszenia pod maską silnika w wersji Enjoy,którą użytkuje?
W trasie spalanie bardzo przyzwoite, na poziomie 6 do 6,5. W mieście od 7,5 do 9 l.
Za trzyletnie auto zapłaciłem niecałe 25000 zł. Za takie pieniądze nie sposób kupić coś lepszego w tej klasie i z takiego rocznika
Awaria klaksonu, coś tam nie kontaktowało,to podobno częste w tym modelu.
Jak na razie bezawaryjnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

7,3