Lista ocen Opel Corsa (2445)

~hugggo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wiel osob moze odnies wrazenie ze naslal mnie tu ktos z konkurencyjnej marki ale wydaje mi sie ze piszac o wadach moja ocena jest cenniejsza dla ewentualnych nowonabywcow. Zreszta wszystko inne czego nie opisalem jest OK. Swiadczy o tym fakt ze mam ja 1,5 roku i nie wiem jeszcze gdzie sie otwiera maske silnika :) Moze sie tu naraze co poniektorym ale drugi raz bym jej nie kupil bo uswiadomilem sobie ze potrzebuje mocniejszego wozu. Jednakze...
3,7
~130rapid@wp.pl
Opel Corsa B
Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW
Małe zgrabne "jajo". Wystarczająco wygodne i przestronne do pokonywania średnich dystansów. Ideał dla bardzo oszczędnych, średnio wymagających jeśli chodzi o komfort, lubiących słuchać rechotu Diesla i jeżdżących codziennie w promieniu 50-200 km od garażu. Na dłuższych trasach męczy kiepsko wyciszonym silnikiem. Diesel używany na krótkich trasach szybko "dziadzieje"!
3,5
~olszowka@prgw.com.pl
Opel Corsa A
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Pomimo wszytkich usterek samochod oceniam jako dobry /dla dwoch osob/, zapewnia zupelnie przyzwoite osiagi i takiz komfort, nawet jazda na dluzszych odcinkach nie jest meczaca . Jezeli mialby byc traktowany jako samochod dla pieciu osob, to ze wzgledu na brak miejsca nota bylaby nizsza.
~munpak
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Do miasta ? Konkurencję stanowić może jedynie Yaris. Tyle że Toyota jest ok 4000zł droższa. Róznic nie widać. Na polskich drogach prędzej czy później coś się zepsuje w kazym samochodzie. Nie ma siły.
~Pawelec
Opel Corsa A
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Malutki, bardzo zwinny jak mucha samochód, podjerzdzajac pod np. SUVa bmw X5 wygląda jak zabawka. Pomimo tego, że to prosty i nieładny samochód, przykuwa spojrzenie przechodniów oraz innych kierowców. Opel corsa a na polskich drogach już poprostu nie występuje. Bardzo tani w utrzymaniu i niezawodny, gdyby nie ogromny problem z korozją byłby to świetny samochód. Szkoda, że takich już nie produkują bo chętnie bym kupił ale z klimatyzacja:)
~Azzia
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Super autko do jazdy po miescie, od czasu do czasu wypady za miasto lub trasy do 500 km. Auto b zadbane i bede nim jezdzila az do zlomowania. Juz w stacji diagnostycznej chcieli kupic ode mnie za wiecej niz dalam.
1,9
~Klawesyn
Opel Corsa B
Hatchback 1.6 i 16V GSi 109KM 80kW
Auto posiadałem 2 lata, z czego praktycznie rok przeleżało u mechanika. Za każdym razem psuło się coś innego. A to pompa paliwowa, to znów cewki zapłonowe, innym razem trzeba było wymienić wszystkie przewody elektryczne. Stałym gwoździem programu był związek zawodowy przepustnicy i kolektora ssącego, którego nigdy nie udawało się do końca naprawić, a który ponoć był odwieczną piętą achillesową tego modelu. Ogólnie cała elektryka auta żyła...
~Groncz
Hatchback 1.4 ECOTEC 90KM 66kW
Dobrze i pół. Całkiem przyjemne autko, ale jak dla mnie tylko do miasta. Moglo by palic odrobine mniej.
4,1
~PABLO
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Uważam auto za bardzo dobre dla ludzi którzy potrzebują je do jazdy na co dzień, auto potrafi zadowolić się małą ilością paliwa i jest praktycznie bezawaryjne.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa
5,4
7,1
8,3
~elvis
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
autko jest dość przyjemne, polecam szczególnie dla początkujących, oraz jako samochód dla rodziny z jednym dzieckiem. Jak na tą pojemność - dość dynamiczny. Mógłby być troszkę bardziej zwrotny, ponieważ ze względu na swoje rozmiary można go zaliczyć do samochodów miejskich. Jeśli nie szukamy pojazdu do ścigania się na szutrze :) to możemy przez długie lata jeździć nim po zakupy i odwozić dzieci do szkoły :)
Opel Corsa