Lista ocen Opel Corsa (2444)

~lukbud
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Ogólnie auto świetne. Pewnie, że 14 letni egzemplarz może już pokazywać oznaki zużycia, ale póki co odwdzięcza się mi bezawaryjną eksploatacją :)
~MK_nowy
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jeśli miałbym wybierać raz jeszcze z aut o podobnych parametrach byłaby to z pewnością również corsa, może młodsza, ale corsa :)
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rewelacyjne rozwiązanie dla młodych kierowców z ograniczonym budżetem! Auto o miejskich gabarytach i cechach, ale na trasie nie zawiedzie. Odporne na usterki i awarie, tanie w eksploatacji i naprawie. Silnik, zawieszenie i karoseria może pozytywnie zaskoczyć. W sumie - uniwersalny maluszek...
~Marcin
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jeżeli ten samochód ma Ci służyć do jazdy po mieście, chcesz dobrej zwrotności, rewelacyjnej widoczności, brakow problemów z parkowaniem, bezwaryjności i mozliwości nareperowania czegokolwiek gdziekolwiek to ten samochód sprawdzi się w 100%. Dynamika jest słaba, miejsca z tyłu jest mało, ale jeśli planujesz jeżdzić w max 2 osoby wtedy to auto sprawdzi się rewelacyjnie. Kupiłem to auto z przebiegiem 80000 km (na początku 2006), w tym momencie...
3,7
~yeti15@poczta.onet.pl
Opel Corsa D
Hatchback 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Pierwsze co nasuwa mi się od razu to tłumienie nierówności, które jest po prostu złe. Z czasem idzie się przyzwyczaić no ale cóż. Przecież to małe autko. Silnik jest dynamiczny ale po turbo dziurze. Do spalania nic nie mam. Jakość wnętrza jest jak w oplu. Bez szaleństw luksusowych nie wiadomo jakich , a schludnie. Wszystko jest pod ręką. Nie straszą żadne brzydkie plastiki ani inne rzeczy.
~Uri
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Polecam to auto osobom rozsądny, które chcą mieć niskie koszty utrzymania. Jak na tą klasę jest wygodne i pojemne. Zaskakująco niezawodne jak na tą markę
3,4
~Sympatyk marki
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Mimo swoich wad, to bardzo dobry i wdzięczny samochód. Z racji wieku co jakiś czas psują się różne drobiazgi, ale nigdy nie odmówił posłuszeństwa w trasie. Zawsze dowoził mnie i innych do celu. Radzi sobie na autostradzie, zwykłej drodze i na leśnych i piaszczystych drogach. Silnik wystarczający dla jazdy z 2 osobami. Samochód załadowany po brzegi staje się znacznie mniej dynamiczny i brakuje kilku-kilkunastu koni do komfortowej jazdy. Blachy...
3,5
~Gelo
Hatchback 1.5 D 50KM 37kW
Hmmm pomimo wielu wad ten samochód ma coś w sobie, czasami wkur.... nie da się wyprzedzić ciężarówki z naczepą jadącą 90km/h ale kiedy trzeba gdzieś zaparkować nie ma sobie równych, mieści się wszędzie i łatwo się nim parkuje. Pali mało, jest w nim w miarę wygodnie, to takie dobre pierwsze auto.
~dyzioo
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Gdyby auto było bardziej wyposażone była by ocena 5, aczkolwiek w wyposażeniu COMFORT, brakowało tego komfortu (mam tutaj na mysli elektryczne szyby lusterka klima, ABS - tego brak w wersji COMFORT)
Dziennik kosztów dla Opel Corsa
5,4
7,1
8,3
4,1
~bad
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Jak dla mnie auto ekonomiczne i to najważniejsze. Jeżdżę sporo bo ok 750km tygodniowo, więc na stację benzynową zaglądam raz na tydzień. Auto nie jest szczytem moich marzeń, ale do pracy doskonale się nadaje... małe, zwinne i ekonomiczne.
Opel Corsa