Lista ocen Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kazmirus
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Z pewnością silnik 1.5 z nowej Laguny lub 1.9 ze Skody Oktawii jest bardziej oszczędny ale wątpię aby znalazł się inny o takich parametrach, który paliłby znacząco mniej od tego w Insigni. 160KM a przy prędkości do 120km/h w trasie można zmieścić się w 5.2 - 5.4l/100km. Jadąc do 90km/h można zejść poniżej 5 ale jeżdżąc bardzo dynamicznie można przekroczyć nawet 9l/100km. A zatem zużycie paliwa oceniam tak jak jazdę. Rozsądna prędkość i takież...
~Darek
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Spalanie w pełni akceptowalne, jakas opinia była ze pali za dużo - totalna bzdura, ktos pojecia o jeździe nie ma i nie wie ze po za 1 biegiem są też inne, zuzycie oleje każde auto bieze ale to przesada ze litr oleju na 1000 kM, moje mondeo mialo ponad 270 przejechane i nic nie bralo (od wymiany do wymiany zero dolewki) brat ma vectre C 1.9 CDTi i ma ponad 230 tys i z autem sie nic nie dzieje tez bez dolewki oleju, a mondeo szwagier jeździ...
~Myniek
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Opel Insignia, to moje służbowe auto. Prywatnie jeżdżę Citroenem C5 II (rocznik 2008, 2.0 diesel, 143KM Tourer w wersji Exclusiv) i Insignię będę porównywał z Citroenem. Poprzednio miałem Forda Focusa 1.6 benzyna i choć to inna klasa, to i tak DUŻO przyjemniejsze auto niż OPEL (i bezawaryjne). Jak na dwulitrowego diesla to co najmniej o 2litry / 100km za dużo. Citroenem na trasie (a \"letkiej\" nogi nie mam udaje mi się zejść do ok. 5,5 - 5,8...
~Piotr
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Obawiałem się zużycia paliwa przy automatycznej skrzyni biegów, ale przeżyłem miłą niespodziankę. Zużycie paliwa silnie zależy od jego jakości. Najniższe zużycie (na trasie powyżej 100 km) miałem w Niemczech przy prędkości 100 km/h zużywał 5,0 l/100 km, w Polsce zależnie od paliwa - na trasie od 5,5 l/100 (Orlen Verva)do 7,4 (przypadkowe tankowanie). W mieście bez stania w korkach 9,0 l/100. Spełnia moje oczkiwania jak na automat.
~azzurek
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Jak dla mnie spalanie na eleganckim poziomie. 1) Trasa/90-120km/3 osoby+bagaże spalanie 6,4l/100km 2) Trasa/130-170 km/2 osoby spalanie 6,9l/100km 3) Miasto/korki Wroclawskie/ 7,0 l/100 km 4) Miasto/Dynamiczna jazda/ 7,2-7,3 l/km 5) Dynamiczna jazda tor/ 9,4 l/100km 6) Tryb mieszany (trasa/miasto) 7,0-7,1 l/00km Maksymalne spalanie jak do tej pory wyszło mi 9,7l/100km, minimalne 5,9 l/100km
~Adam
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Zużycie paliwa, gdy jechałem ekonomicznie wyniosło 4,6l na 100 km w cyklu mieszanym, przeważnie jednak jeżdżę dość dynamicznie i sporo wyprzedzam i wtedy zużycie wynosi średnio 7-8 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Dodam że na autostradach u naszym zachodnich sąsiadów miałem zużycie około 1-2 litrów większe, jednak nie schodziłem poniżej prędkości 180 km/h.
~WIKTOR
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
PONIŻEJ OCZEKIWAŃ - PORÓWNUJĘ Z BUSEM KTÓRYM JEŻDŻĘ NA CODZIEŃ SILNIK W BUSIE 2,0 DIESEL 130 KM ŚREDNIE ZUŻYCIE PALIWA DOKŁADNIE TAKIE SAME TZN. 7,8 L/100 KM JEDYNIE NA TRASIE PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH OPEL JEST LEPSZY O 1,O L/100 KM !!! BUS OCZYWIŚCIE MA MNIEJSZĄ PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNĄ (170 KM/H) NATOMIAST JEST ZDECYDOWANIE BARDZIEJ DYNAMICZNY
~Michał
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Mam napęd 4 x 4 i pewnie to daje trochę większe zużycie paliwa . Zima jazda głównie w mieście 8,0-8,2, na trasie w Polsce przy spokojnej jeździe około 6,8-7,2 Na autostradzie - podam wynik z ostatnich wakacji - trasa Barcelona- Bydgoszcz ze średnią !! prędkością podróżną wyświetloną na komputerze 110/godz 6,5 l.
~sławcio
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
nie spodziewałem się że przy mojej jedzie samochód może tak mało palić.A jeżdżę naprawdę szybko prawie cały czas nie schodzę poniżej 120km/h a najczęsciej widzę na blacie 160km/h .Ogólnie mam ciężką nogę i nie lubię się wlec jak mam pod noga 160 wsciekłych kucyków które tylko czekają żeby je wypuścić z zagrody.
~ksiazetylicza
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
W mieście przy \"deptaniu\" między światłami pali mi 9,1 oleju, gdy jadę spokojnie (ale bez jakiegoś eko drivingu) schodzi do 7,5. Mieszkam w warszawie więc swoje w korkach odstać muszę zatem ten wynik jest moim zdaniem świetny. W trasie 5,5 i nie chce mniej;)
Opel Insignia I Hatchback