Lista ocen Peugeot 206 (30) - Karoseria

Na liście zabraknie 1370 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~majdan1991
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Właściwie gdyby nie moja ówczesna nieudolność, byłoby ok. Wokół wlewu od paliwa wyszło trochę purchli i za to się nie winię, ale kiedyś, próbując podnieść auto lewarkiem, nie złapałem go za ramę, tylko za podłogę, która wgięła się i ciągłość powłoki zapewne została przerwana. Od tamtej pory w tamtym miejscu rdza szybko zeżarła próg.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Wiem, że moje auto jest już pełnoletnie. Wiem, że ma prawo miejscami rdzewieć, korodować, gnić. Progi, nadkola - to miejsca szczególnie na rdzę podatne, nadto dodam, że podobnie jest przy wlewie paliwa - wystarczy kilka razy zapomnieć o dokładnym wytarciu po zalaniu baku by mieć cudowne ślady odpadającego lakieru.
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Ocynk zwiększa odporność na korozję, co na duży plus. Jednakże, w niektórych kolorach (czerwony, zielony i niebieski) zdarza się, że lakier bezbarwny (klar) lubo sobie odchodzić. W moim egzemplarzu widać to szczególnie na masce. Na szczęście, po okresie zimowym nie widać żadnej rdzy w tych miejscach.
~Olio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak na taką klasę i cenę auta wg mnie jest super. W momencie pisania opinii - 14 letnie auto praktycznie bez oznak rdzy, blacha mogłaby być ciut grubsza, ale wiadomo - przełożyłoby się to na wagę auta, a jednak dzięki lekkiej budzie zawdzięczamy masę 206-szóstek występujących w rajdach WRC i KJS.
~cici
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
auto dość ładne ale największe wady karoserii to rysujący się łatwo lakier , klapa od bagażnika przecieka wodę do środka , ciężko chodzące tylne drzwi . najgorsze jest jednak umieszczenie rejestracji wystaje poniżej zderzaka już 2 razy zdarzyło się przytrzeć w miejscu gdzie inne auta stawają bez problemu
~Piotr
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Tu wygląd jest na prawde dobry, korozja prawie wogóle go nie zżera w przeciwieństwie do innych aut z tego roku. Prawie bo jednak znalazłem małe ognisko korozji na progu około 2x2 cm i nie głębokie, jednak i tak jest bardzo dobrze jak na takiego staruszka.
~Dawid
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Warto zwrócić uwagę na klapę bagażnika przy zakupie samochodu. Lubi się pojawiać korozja na podszybiu. Poza tym samochód jak na swój segment całkiem niezle zakonserwowany. Oczywiście w przypadku pojazdów bezwypadkowych.
~Patryk
Cabrio 2.0 i 16V 136KM 100kW
ładna stylistyka nie którym może się nie podobać ,lecz karoseria jest dobrze zabezpieczona antykorozyjnie przez co nie trzeba się obawiać że szybko straci swój urok przez pojawiające się pęcherze i dziury po rudej .
~BiTurbo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Rdza, rdza, rdza. Co ciekawe głównym elementem, który rdzewieje jest wydech. Poza tym gniją progi, klapa bagażnika, okolica wlewu paliwa i czasem potrafi podłoga. Niby klasyka, ale dość kosztowna.
~Remas
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Rdza pojawłiła się w okolicach tylnego tłumika, poza tym jak na 20 letnie auto nie ma wstydu, Starzeje się godnie z wiekiem, coś tam wychodzi przy tylnej szybie ale nie ma tragedii jak na razie