Lista ocen Peugeot 207 (121) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 170 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
No to tu trochę tego będzie i to niestety były z reguły dość poważne usterki. Dwa razy wymiana sprzęgła, raz przeskoczył rozrząd i zmasakrował silnik, przy 150 tys. w jednym aucie posypał się (dosłownie rozpadł się) DPF i katalizator. Często wyskakiwał jakiś błąd, który sprawiał, że auto przechodziło w tryb awaryjny (chyba jakiś problem z przewodami ciśnienia). W jednym z samochodów po 2 latach zaczęła rdzewieć tylna klapa. Generalnie nawał...
~Homer1980
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Do poważnej usterki można chyba zaliczyć, to gaśnięcie w czasie jazdy - 3 wizyty w serwisie - co parę tyś kilometrów - bezradni, w innym serwisie stwierdzono, iż prawdopodobnie jest uszkodzony cały moduł sterownia elektroniką w aucie... niestety cześć zamówiona po nr VIN - NIE PASOWAŁA (sic!) Aktualnie czekamy na odpowiedź z serwisu z Francji...jaki to model tego modułu...
~riccy
Hatchback 5d 1.6 HDi 109KM 80kW
awaria wezyka metalowego do turbiny, na szczescie w czas zauwazona usterka i turbo ok. zardzewiale zaciski hamulcowe tyl przez co do wymiany drogie tarcze, klocki i linka recznego, amortyzatory tyl, wszystko przy niecalych 160tys km,przy 164tys km pekla sprezyna przod i do wymiany amortyzatory przod, sprezyny, lozyska sprezyn bo chalasowaly
~Beskidek
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Usterek nie mam , jak narazie , myle że nie będzie .To jest marka porządna . Inne marki jak mowią użytkownicy to pluja ze zlości , żalują i co chwile jeżdża do serwisu .....A ja sie smieje , leje paliwo i do przodu jazda i bez żadnych problemów. Radze wam nie kupujcie szmelcu . Ja chwale to co mam , bo to jest najwyższa półka w tej klasie .
~iwo
Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW
od początku mam problemy z uruchamianiem auta - zapala chimerycznie, często za 3 lub 4 razem. Nie jestem nowicjuszem, to moje 5 nowe auto w ciągu 20 lat, nigdy nie miałem takich problemów. W serwisie ograniczyli się do przeprogramowania kluczyków, ale to kompletnie nic nie dało i muszę ponowić wizytę. Nie tak wyobrażałem sobie jazdę fabrycznie nowym autem
~Grzesieek
Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW
Główna funkcja auta, czyli wsiadasz gdy potrzebujesz i jedziesz jest spełniona, największą naprawa dla mnie była wymiana cewek zapłonowych ok 3stowki, bo na LOG iskra przeskakiwała, auto jest proste na tyle, że nic się nie może zepsuć, a nawet jeśli to można to łatwo i szybko naprawić za nieduze pieniądze porównując do innych marek.
~kamil
Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW
Kiedyś w czasie jazdy nocą wyskoczył wężyk doprowadzający paliwo do silnika! Fart że nie ujechałem daleko i chłodna noc była bo by się spalił nawet (o przypadkach samozapłonu w 307 wiele osób słyszało). Po zakupie radzę sprawdzić ten element i w razie czegoś wymienić na nowy by jechać spokojnie.
~RobinsonCruzoe
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Dużo. 2x niesprawne hamulce, wymieniane poszycie deski rozdzielczej, korozja klapy, wszystkich drzwi i maski, stęchlizna z klimy (2x odgrzybiana), wymieniane zawiasy - nie było różowo. Owszem serwis wszystko naprawiał, ale raczej z marnym skutkiem. Nie byłem zadowolony z jakości odbieranych elementów.
~JCB
CC 1.6 VTi 120KM 88kW
Przez pół roku samochód odwiedził kilkukrotnie warsztat: 1. Zbieżność + wymiana czujnika prędkości koła, 2. Piszczenie z paska osprzętu. 3. Wymiana pompy wody. 4. Wymiana zerwanego paska wielorowkowego. Komputer pokładowy wariuje - sam się resetuje. Ceny części zamiennych tragedia.
Dziennik kosztów dla Peugeot 207
5,6
~Antenil
Hatchback 5d 1.6 HDi 90KM 66kW
Na szczęście nie miałem żadnej poważnej usterki, natomiast z forum wiem, że należy zadbać (najlepiej wymienić) przewód doprowadzający olej do turbiny, sitko na jego końcu jest zbyt drobne i może zapchać się śmieciami, jednak profilaktyczna wymiana przewodu na lepszy to mały koszt.