Lista ocen Peugeot 308 II Hatchback 5d (32) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Annc
Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW
Narazie poza niskim spalaniem (przebieg niecale 500km, srednie spalanie 6,3/100km) nic na ten temat nie moge napisac. Utrata wartosci - jak to Peugeot, pewnie ogromna, choc z tego co juz teraz widze - wg mnie niczym nie uzasadniona. Koszty serwisowania (przeglady) stosunkowo niedrogie. Fajna rozszerzona gwarancja (do 5 lat)
~Dawid
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Droga usterka i podejście marki Peugeot nie pozwoliła mi dać wyższej oceny. Nie można w czasie użytkowania samochodu zmniejszać z 25 do 15 tys. okresów między przeglądowych. To samo tyczy się paska rozrządu, który zwyczajnie rozpada się i powoduje awarię silnika.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW
Przegląd 1-szy gratis 2-gi- 880pln m.in. olej filtry i płyn hamulcowy choć płyn nie wiem po co.Spalanie przy 150km/h jedna osoba +bagaż ok.7,1 l/100 , ale przy 90-120 km/h 2-3 osoby można zejść do 5,1 l/100km wszystko zależy od różnych uwarunkowań .
~Tommm76
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Auto mam niedługo więc ciężko stwierdzić - przede mną duży przegląd po 4 latach - będzie drogo bo w ASO. Standardowy przegląd w ASO to ok. 800-1000 zł. Jeżdżąc przez ostatnie 9 mcy poza eksploatacją był prawie spokój.
~fordonczyk
Hatchback 5d 1.6 THP 125KM 92kW
Prócz paliwa i ubezpieczenia, przez rok użytkowania nie poniosłem żadnych kosztów. Gdyby nie było AC, jedynym kosztem byłaby wymiana felgi i opony, którą zniszczyłem podczas zwiedzania prawym kołem pobocza krajowej piątki.
~Robert
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Gdyby nie wada konstrukcyjna z paskiem rozrządu to tak naprawdę nic się z moim samochodem nie działo przez 3 lata, a samo auto ma już prawie 8 lat. Nawet z zawieszeniem nie musiałem niczego robić.
~Karol
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
przeglądy gwarancyjne ok. tysiaka, a tak do czasu tych awarii, które napisałem to tylko paliwo. Koszta pompy sprzęgła to ok 1200 zł (ASO), szukanie awarii zwarcia ok. 600 zł plus jej usunięcie.
~leemarvin
Hatchback 5d 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Zużycie paliwa przez ten motor jest po prostu cudowne, jazda w trasie praktycznie za półdarmo, a do tego jedzie się bardzo przyjemnie. Wysowa kultura pracy silnika ozdobiona niskim spalaniem.
~ghetto pimp
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Nowe auto więc tylko rata (niewysoka) leasingu i paliwo. Aktualnie pali ok 9.6, jazda tylko w mieście. Moja poprzednia vectra (benzyna 2.2 automat) paliła na tych samych trasach 15 więc i tak odczuwam na plus.
~Mentoro
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
7.82 litra - taka średnia wychodzi z ostatnich kilku tankowań. Głównie samo miasto, korki, tereny podmiejskie. Nie jest to super osiągnięcie, ale też nie traktuję po dziadkowemu tego auta.
Peugeot 308 II Hatchback 5d