Lista ocen Peugeot 406 (953)

~406 SV
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jeździłem róźnymi samochodami, ale to co daje ta 406 przechodzi wszelkie oczekiwania. Normalnym dla mnie jest , że przy tym roczniku trzeba coś naprawić wymienić.O auto teżtrzeba dbać!! A nie jak niektórzy jeżdzą aż padnie a potem narzekają i sprzedają kolejnym zachwalając \"stan igła\", a potem ci następni złożeczą jaki to szajs kupili na literę F.... Wszystki maniakom PSA i tym co nie chcą pancerwagena gorąco polecam!!!
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
To mój pierwszy samochód, i chociaż nie szukałem 406-ki, to można powiedzieć że się w niej zakochałem. Jak na swoje lata samochód ciągle wygląda naprawdę dobrze, jest niezwykle komfortowy i świetnie się nim jeździ. Kilka minusów zupełnie nie przeszkadza.
3,7
~Sulimo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Moim zdaniem, wygoda, osiągi i prezencja nadrabiają drobne niedoróbki i male usterki.
3,2
~prawdziwa-rzetelna opinia
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
jak na takie tanie auto to ok. wysoki komfort. usterek stosunkowo malo, jednak tragiczny serwis - nikt nie umie w peugeotach robic, wszyscy z gory mowia ze sie nie chca babrac z francuskimi samochodami. Czesci bajońsko drogie, zupełnie nieprzyzwoicie. Wyłacznie zamienniki, ktore też nie sa tanie,ani dobre-porażająco słaba jakosć, chinszczyzna. nie polecam Peugeota jako marki w PL-duzo lepiej kupic cos niemieckiego-a nie oszukujmy sie-ktos...
~Michał
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Duże komfortowe rodzinne auto,które spokojnie sprosta wymaganiom czteroosobowej rodziny.Szukając auta za ok.10tys.zł.wcale nie trzeba kupować Golfa BMW Audi czy innego Niemca z milionowym przebiegiem,za którego się przepłaci.Po Omedze i Vectrze mój wybór padł na Lwa i jestem bardzo zadowolony.Trzeba uwarzać!Jak ktoś(tak jak ja)przesiada się z niemca to francuz może podczas jazdy uśpić go swą wygodą.Jak żona pozwoli to następny będzie Peugeot...
~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jestem młodym człowiekiem i jak dla mnie to bryka idealna, komfortowa, zrywna, pakowna, oszczędna i niezawodna. Długie trasy pokonuje bez żadnych problemów i bez częstych przystanków. Znajomi uwielbiają wypady gdy jedziemy \"krążownikiem\" i nie marudzą na brak wygód, co chyba raczej wskazuje na \"+\".
4,1
~wojdud5@op.pl
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Najfajniejszy z tego samochodu to motor, daje sporo radości z jazdy:) potem w kolejności jest wnętrze dla 4 osób na trasę w sam raz, następnie blacharka po 9 latach małe ogniska na tylnej klapie koło lamp i zawieszenie. Elektryka i elektronika to dno szczególnie zimą. Zależy co kto lubi, jeśli ma sie garaż i jakieś pojęcie o samochodach to smiało mozna kupować, dobrze zadbany Pug bedzie śmigał jeszcze długie lata.
3,2
~Polak
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Nie jest to auto z tej epoki, owszem duże ale przereklamowane, po prostu francuz, duża utrata wartości, coś w tym jest .
~kortezz
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Silniczek to 2.0 16V z instalacją LPG (mieszalnikowa) i powiem szczerze, że daje radę bez żadnych kłopotów napędzać spore auto jakim jest 406. Wyprzedzanie na trasie żadnych kłopotów nie nastręcza, w środku robi się trochę głośno ale dopiero przy prędkościach powyżej 150-160 km/h. Natomiast przy prędkościach, które uskuteczniam najczęściej (czyli do 120 km/h) w środku pełen komforcik :) (Silnik)
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
4,1
~Irek GG 211306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
pewnie są lepsze auta, ale ten francuz mimo dużego przebiegu jest całkiem OK. Przy tym silniku nie ma co oszczędzać na paliwie. Lepszego paliwa mniej spali a silnik na tym nie cierpi. Ja preferuje Statoil i Shell - do tej pory jedynie na tych stacjach nie "przejechałem się". Reasumując: Dla rodziny z dzieckiem i wózkiem to idealny auto. Jeśli przy okazji właściciel umie coś zrobić przy aucie to może być też bardzo tani w eksploatacji.