Lista ocen Peugeot 406 (953)

~andrzej0035@o2.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Poprzednio miałem 405 1,9D, Omegę 2,3TDI i Mitsubishi Galanta 1,8 w benzynie. Najbardziej jednak pasuje mi 406, komfort jazdy, wygląd, przestrzeń w środku. Z osiągami nieco gorzej. Trochę mało mocy jak na jego wagę ale w końcu wiedziałem że to 90KM a nie 150KM gdy kupowałem. Żwawy na niskich biegach, w trasie jak dla mnie trochę brakuje mocy przy wyprzedzaniu. W zamian za brak mocy mamy silnik który nas nie zawiedzie, 1,9 D po dołożeniu...
~laksen
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jest to samochód który łamie obiegową opinię o tragicznej awaryjności francuzów i drogich częściach. Jest przyjacielem dla rodziny, duży, wygodny, oszczędny i z wielkim bagażnikiem, a przy tym cieszy oko. Polecam każdemu. Za te pieniądze uważam to za doskonały wybór.
~Vyoor
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Samochód nie jest pozbawiony wad, ale jest ponadczasowy i jego wdzięk i radość z jazdy rekompensują wszelkie niedoskonałości.
~sklep@teleskopowo.pl
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Samochód jest rewelacyjny pod każdym względem. Jedyny zarzut jaki do niego mam, to taki, że to nie jest 406 coupe 3,0 6V, ale w swoim czasie przyjdzie kolej i na coupe.
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Bardzo udany samochód. Mam go od 4 lat, pomimo przebiegu i kilkunastu lat wszystko działa. Jest wygodny, dobrze wyposażony i wygląda nieźle. Bardzo go lubię. Minusem dla mnie jest brak złączy ISOFIX.
~Piotr1010
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
ogólnie to dobry samochód ładnie się prezentuje jest wygodny i niezawodny, no i ochrona antykorozyjna na 5,ma trochę niedociągnięć ale to ma prawie każdy samochód
~lkf406
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
dokonały samochód jeśli ktoś szuka wielozadaniowego samochodu, spokojnie może służyć, jako auto rodzin (bagażnik na pojemność około 430 litrów) jak i auto reprezentacyjne, dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.
~~hans
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jeśli ktoś potrzebuje auta rodzinnego, które nie wymaga częstej ingerencji mechanika to polecam, szczególnie przez zawieszenie - nie na darmo taksówkarze często kupują to auto: komfort jazdy bardzo wysoki. Dodatkowo stylistyka, mimo swoich lat nadal jest aktualna i może konkurować z najnowszymi modelami (zasługa lini nadwozia i przednich świateł).
~Zacherein
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Auto ma piękną linię, mimo tylu lat wciąż wygląda bardzo świeżo i przypomina typową limuzynę a nie hatchbacka jak np Audi A4 B5. Wbrew obiegowym opiniom auto jest naprawdę mało awaryjne, w stosunku do swojej średniej ceny (4-6 tyś) przeważnie jest dobrze wyposażony, dobrze zabezpieczony przez korozją, wszystkie silniki benzynowe (z wyjątkiem 2.0 HPI) nadają się do zamontowania LPG, diesle też można śmiało polecić, zarówno starsze 1.9/2.1 jak...

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

4,1
~thomsonicus@poczta.fm GG 3534487
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Świetne auto! Gorąco polecam każdemu kto szuka wygodnego, ładnego auta dla 4-5 osób. Jeździ się super - szybko i wygodnie. prędkość podróżna 140kmh to żaden problem, ciężko dopiero przy 170kmh ale kto tak jeździ? Naprawia się bardzo rzadko, tylko ta elektryka mnie denerwuje. Nawet w najtańszej wersji są el szyby, grzane lusterka, super podłokietnik z tyłu. Auto dość pakowne. Zamienniki nawet można powiedzieć że tanie (kupiłem 2 cześć wydechu...