Lista ocen Peugeot 406 Sedan 1.8 16V 110KM 81kW 1995-2001 (56) - Silnik

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~blekitnemigdaly
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Optymalny wydaje się 2.0...przy 1.8 odczuwalny jest jest brak mocy w stosunku do masy, aby sprawnie się bujać trzeba go jednak kręcić powyżej 3 000 obr. Ciekawostka w przeciwieństwie do innych benzynowych którymi jeździłem najniższe spalanie ma podczas jady w przedziale 1 800 - 2 500 obr., może to wpływ zestrojenia skrzyni która sprawia wrażenie jakby zrobiona była dla typowej bulwarówki (w mieście 5 wkładam już od 65 - 70 km/h), jednakże co...
~imperator!
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
112koni choć kumple mówią ze dla mnie to za dużo!ale się tym nieprzejmuje i chce się ścigać z każdą furą kumpli z a4 1.9 tdi110 km(które mnie wyprzedzi nawet z przyczepką) i z mx-3 nawet wygrałem na dołach ,astrąII 115km i kazdemu nieodpuszcze siedząc mu z tyłu cisne 406 ile wejdzie! jestem z tyłu każdej z tych fur ale i tak najepszy choć kumple mówią mi ze nidają do końca!!podejme nowe wyzwania!chcecie się ścigać to piszcie!dla mnie 12.4 do...
~Pathman
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Moja wersja ma 8 zaworowy silnik, w porównaniu z konkurencyjnymi autami o podobnych parametrach jest to jednostka bardzo dobra ,wyróżnia się dobrą dynamiką brakuje mocy nominalne 90 KM wystarczy ale powinno byc 120 KM moment 160 Nm rekompensuje ten niedostatek, mankament to kolektory dolotowe wykonane z tworzywa szt. więc koszt instalacji gazowej dobrej klasy np.Bosch to wydatek rzędu 4000-5500 zł
~AZ
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Oszczędny, cichy. Nie bierze oleju. Bardzo szybki, na dobrym paliwie i z górki można było wyciągnąć 230 km/h - tyle jest na tarczy. Moc własciwie dobrana idealnie do amochodu, ale przy konieczności szybkiego wyprzedzania lepiej zmienić bieg na IV. Na V przyspieszenie powyżej 100 km/h jest dość niemrawe. Uwaga: samochód kupiony i eksploatowany w Polsce.
~Kamil
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
1.8 16v dobrze znosi LPG , jest dynamiczny , o dziwo nie pali dużo . średnio spala 7,5 litra PB i 10,5 LPG. Niektóre egzemplarze mogą mieć problemy z braniem oleju , co może oznaczać zaniedbanie przez poprzedniego właściciela , lub przy dużych przebiegach nieznaczne zużycie pierścieni.
~KALIBER GTS
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Nigdy nie przejmowałem sie zużyciem paliwa ani opinią innych,kupuje auta które mi się podobają.Sil na wolniejszych obrotach pracuje cicho i wystarczająco dynamicznie,pozwala też rozpedzić auto do 200km/h.Na trasie spali 8l a misto 12l mimo że klima i raczej moja ciężka noga operuje gazem.
~Marcin L.
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Silnik bardzo dobrze radzi sobie z autem ważącym ponad 1300 kg. Jest w miarę cichy do 4000 obr. Przyspiesza lepiej niż przeciętnie. Można podróżować po autostradzie z prędkością 150 km/h i w razie potrzeby dynamicznie przyspieszyć. Brakuje trochę elastyczności w dolnym zakresie obrotów.
~Konik
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Mój egzemplarz jest nieco "przymulony". Jeździł nim starszy Pan. Pierwsza rejestracja to 1997 rok - do tego czasu stał w salonie a potem miał tylko jednego właściciela który przez 10 lat nakręcił jedynie 134 000 km. Poza tym silnik pracuje równo i w miare cicho.
~tygrysek75@onet.eu
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Silnik generalnie zaliczyc trzeba do dosc elastycznych, pracuje cicho i bez problemu wchodzi na wyzsze obroty. Cos tam tylko klekocze przy listwie wtryskiwaczy, ale kazdy mechanik mowi, ze "ten typ tak ma", wiec sie tym nie przejmuje i prawie juz tego nie zauwazam
~Piotrek
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Silnik służy mi do dzisiaj i nie było naprawy głównej. Jest bardzo wytrzymały!!! Nic się w nim nie psuje, oprucz uszczelki pod głowicą którą wymieniałem jeden raz. A do tego brdzo często jeżdzę z przypiętą przyczepkę z dosyć sporym balastem!!!! i silnik to wytrzymuje.
Peugeot 406 Sedan