Lista ocen Peugeot 407 (45) - Karoseria

Na liście zabraknie 538 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcel
SW 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Samochód w wersji SW ma świetną linie, jest naprawdę ładnie narysowany. Ludzie narzekają na niski zwis przedniego zderzaka, nie miałem problemu wjechać nigdy ani nie zahaczyłem. Lakier nie jest mocno podatny na zarysowania. Bagażnik nie rozpieszcza, ma bodajże niecałe 500 L, ma składane siedziska i uwaga przedni fotel (wersja ze skórzanymi fotelami). Teraz największa ciekawostka, mam także ISOFIX z przodu.
~Patryk
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Jest poprawnie. Auto nie gnije, co jest dużym plusem w stosunku do konkurencji z tych lat, a obecnie na rynku aut używanych ciężko znaleźć coś w tej cenie i w tym roczniku, co nie będzie zjedzone. Jeśli chodzi o wygląd, to jest to ładne auto, ciekawie zaprojektowane, jednak nie wyróżnia się z tłumu. Po prostu poprawne
~Pierwszyfrancuz
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Jak w typowym aucie z Francji, zabezpieczenia antykorozyjne są na najwyższym poziomie i nie ma się do czego przyczepić w sunie, lakier może troszeczkę za cienko położony i odprysk po kamyku lubi się pojawić, nie ma natomiast mowy o punktowym braniu rdzy gdziekolwiek, chwała kąpieli w ocynku a nie natrysk jak teraz to robią.
~Marcin
Coupe 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Jak to francuz, zero problemów z blachą. Jedyna wada ale to widocznie w każdym 407 coupe ze uszczelka od drzwi jest źle dobrana i na dole na progu drzwi delikatnie obciera i pojawia się rudy nalot. Przed zakupem oglądałem kilka egzemplarzy i w każdym to samo, więc to wada fabryczna. Jednak nic groźnego - ok 2 cm rdzy.
~pekal
Sedan 2.0 HDi 136KM 100kW
Pełen ocynk plus tworzywo na przednich błotnikach. Rudzielca w tym aucie nie zastaniemy, chyba że autko szczeliło przytulaska tu i ówdzie. Jedynym utrudnieniem jest maska długa jak lotnisko, powodująca, że trzeba kołować jak Boeingiem. Przydatne są czujniki parkowania. Ale za to dostajemy niebanalną stylistykę.
~Nocturne
Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Znowu dysonans. Z jednej strony przepiękna linia nadwozia, z drugiej strony te długie zwisy powodują częste otarcia, uszkodzenia osłon podwozia, które potem odpadają albo uszkodzenia czujników parkowania. Świetna aerodynamika obniża hałas we wnętrzu. Lakiery są trwałe i grube.
~Dawid
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Niby ocynk, samochód bezwypadkowy od pierwszego właściciela, a jednak zaczął gnić od środka, nadkola tył, progi tył, przednie błotniki na wzmocnieniu mocującym zderzak, gdzieś wyczytałem że niektóre egzemplarze z fabryki w Hiszpanii tak gniją
~Bartek
Sedan 2.0 HDi 136KM 100kW
Samochód ma bardzo niski przód więc łatwo uderzyć w krawężnik przy pakowaniu, mi nawet już udało się powiesić samochód na wjeździe do posesji znajomego, słyszałem jak spod tarł się o ziemię, gdzie np jego ford Focus nie ma problemów z wjazdem i wyjazdem
~RuinPL
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Ogniska rdzy pojawiły się na tylnej klapie nad srebrną listwą i na dole przy zamku bagażnika. U mnie został też uszkodzony próg i rdza zaczęła go zjadać od wewnątrz. Ale ogólnie nie mogę narzekać - blacharsko było fajnie :)
~FloroMarlboro
SW 2.0 HDi 136KM 100kW
Ma dziwnie nieproporcjonalny przód względem reszty bryły, a tył narysowany jak gdyby bez pomysłu. Mimo wszystko, samochód ten dobrze zniósł upływ czasu i może się podobać. Zważywszy jednak na wymiary, jest w środku jakby...ciasny.