Lista ocen Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andy
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
No cóż, z paliwem to jest różnie. Ja zużywam srednio miasto i poza ok 8l. można mniej, ale ja poprostu lubie dynamiczną jazdę. Kiedys jadąc po mniej więcej prostej drodze z prędkością ok 100kmh udało mi się spalić 4,8 . Ale to już naprawdę trzeba naciskać pedał z wyczuciem i obserwować komputer. Ogólnie auto jak na swoją klasę jest bardzo ekonomiczne, jest nawet chyba jednym z najbardziej ekonomicznych, ale nie za cenę utraty mocy i...
~Bartek M
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Średnie spalanie przy raczej spokojnej jeździe wynosi 6.6 l/100 km. Trasa około 5.5, przy szybszej jeździe (powyżej 110-120km/h) 6-6.3/l/100km. Miasto zazwyczaj wychodzi 7.5 jedynie w upały potrafiło dojść do 8.5 l/100 km. Auto faktycznie potrafi być nadspodziewanie oszczędne, bez problemu można uzyskać wyniki poniżej 5l/100km jest tylko jeden warunek..jazda do max 110km/h. Powyżej zużycie paliwa dość znacznie wzrasta, aż do 10l/100km uzyskane...
~bartus-1987_1987@tlen.pl
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Ciezko mi powiedziec bo tak naprawde przejechalem tylko 1 tys km ale z tego co widze to pali przy spokojnej jezdzie 7 l ,a to przy tej mocy i przede wszystkim wadze (prawie 1.6 T ) jest dobrze chociaz silniki TDI sa oszczedniejsze . Jesli ktos lubi sie bawic w jazde na kropelce to moze zejsc i to nawet bardzo...mi udalo sie osiagnac 4.6 L/100km ale przyznaje ze trzeba bylo bardzo sie starac i patrzec wiecej w komp. pokladowy niz na droge :)...
~misiojad@onet. eu
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Auto dość ekonomiczne - pod warunkiem, że sprzedamy je przed upływem gwarancji i nie doliczymy kosztów leków uspokajających, straconego czasu i taksówek do i z serwisu. Nie zawsze można dostać auto zastępcze od ręki. Raz mi zaproponowano blaszanego Boxera, więc na drugi koniec Polski pojechałem Yarisem żony - mogłem od razu sobie takiego kupić za pół ceny Peugeota!
~dorota
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Przy takiej normalnej jeżdzie na trasie- bez zrywów ale też w czołówce- super wyprzedzanie- pali średnio ok 6 l oleju, w mieście średnie saplanie to ok 7 litrów, więc nie jest żle. Przecież to spore autko Gdy oddałam autko do serwisu- drobna naprawa z mojej winy- dostałam nowiutkie autko zastępcze a naprawa ok i w dostępnej cenie.
~PatI
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
2.0 HDI jest oszczędny. Jeśli ktoś nie będzie go katował to potrafi na zbiorniku zrobić dużo kilometrów. Co do cen napraw to nie jest tani,ale też nie jest drogi. Ale ogólnie mało psują się te autka. Jeśli nie mają nakręcone dużo to potrafią służyć bez awaryjnie.
~lucaaszz
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Całkiem całkiem, w mieście przy mojej ciężkiej nodze w lato nie mogę przekroczyć 8.5 litra a w trasie po prostu miodzio , spokojnie można spalić 5.5 litra przy dynamicznej jeździe a przy dziadkowatej zszedłem do 4.5 litra!!
~elde
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Srednie spalanie 5,2 litra na trasie Polska-Chorwacja mówi samo za siebie. Dodam że obciążone auto było na maxa jak na taki wyjazd . Bagażnik full, w środku wszystkie zakamarki pozatykane :)
~ja-do
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
jak narazie przejechalem nim zaledwie 1000 km wiec zawiele nie moge powiedziec ale srednia na autostradzie wyszla ostatnio okolo 6.7 l/100km przy nie zbyt oszczednej jezdzie, wiec nie zle.

Usterki Peugeot 407

Peugeot 407 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~emperror
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak na dwulitrowego ważącego 1600 kg diesela do tego na automacie jest rewelacyjnie (wcale nie mam lekkiej nogi). Ceny części oryginalnych jak i zamienników w rozsądnych granicach.
Peugeot 407 Sedan