Lista ocen Peugeot 407 SW 2.0 16V 136KM 100kW 2004-2006 (11) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kotem
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Ogrzewanie działa poprawnie jak w większości aut, ze względu na dużą ilość nawiewów, nie mamy w aucie przeciągu, tylko zmianę temperatury. Plus za nawiew centralny, który odparowuje przednią z resztą ogromną szybę w kilkanaście sekund! Natomiast klimatyzacja w funkcji chłodzenia to katastrofa, zdecydowanie nie wyrabia w tym samochodzie, jak by tego było mało potrafi czasami dmuchnąć cieplejszym powietrzem. Klima po serwisie z doskonałymi...
~kondt
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Bardzo duży plus!!! Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, ale nie to jest najważniejsze tylko jak działa. Duża liczba nawiewów powietrza (przód i tył) sprawia, iż całość działa niezwykle cicho i bardzo skutecznie. Nawet w najbardziej upalne dni przy temperaturze powyżej 35 stopni w środku jest temperatura taka jaką chcemy, i nie odczuwamy nieprzyjemnych chłodnych nawiewów (co często denerwowało mnie w innych autach). Podobnie jest w...
~szamian
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Wprawdzie mój model jest wyposażony w klimatyzację jednostrefową, ale nigdy nie miałem z nią problemu (jest regularnie serwisowana, ponieważ dziecko ma alergię). Silnik bardzo szybko osiąga optymalną temperaturę. Dziwi mnie trochę brak osłonki przed wentylatorem chłodnicy (gromadzą się liście i inne śmieci).
~Adam
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Dmuchawa działa bardzo fajnie. Nie ma się poodmarzanych rąk czy policzków w lecie od klimy. Nadmuch jest rozproszony i nie uciążliwy. Oczywiście szklany dach zmusza do większej pracy klimę w słoneczne dni, ale efekt wizualny jest piorunujący, zwłaszcza dla pasażerów z tylnych siedzeń.
~Kamil
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Gdyby nie pojawiające się awarie klap mieszalników i czujnika temperatury/wilgotności w kabinie to wszystko super. Naprawa klap najlepiej we własnym zakresie - wychodzi kilka złotych i dzień roboty, nowy czujnik to koszt ok 210 zł.
~Wojtek
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Raz poszła mi chłodnica od klimatyzacji - dziura. Druga naprawa poważniejsza czeka mnie teraz - dopadła mnie klątwa 407 czyli klapy mieszalnika. Co do samego działania - bez zarzutów
~melo-s
SW 2.0 16V 136KM 100kW
słabo działa klimatyzacja, trzeba długo czekać żeby schłodzić samochód podczas upału
~G.
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Dwustrefowa klimatyzacja działa sprawnie, z tyłu mniej odczuwalna
~Bukanier bukanier@poczta.onet.pl
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Długo sie rozgrzewa. Klimatyzacja schładza tez wolno.
~MareK
Dobrze działająca klima.