Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

axl, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 407 SW 2.0 16V 140KM 103kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Na szczęście jak na francuski samochód zawieszenie nie jest zbyt miękkie.
Bardzo udany rodzinny samochód, fajne rozwiązania ułatwiające użytkowanie i ciekawa stylistyka. Niby jest to klasa średnia ale pod względem komfortu porównywalny z klasą wyższą.
Bardzo dobra jednostka napędowa do tego modelu. Osiągi są zadowalające biorąc pod uwagę masę auta ok. półtorej tony to nie ma co narzekać. Przy wyprzedzaniu nawet z obciążeniem zbiera sie nieźle, nawet na piątce można jechać oszczędnie od 70km/h. Gdyby był szósty bieg byłoby idealnie ale ogólnie jest w porządku.
Skrzynia pracuje precyzyjnie i bezproblemowo chociaż na poczatku miałem czasami kłopot z wrzuceniem trzeciego biegu ale to chyba przez to, że przyzwyczaiłem się za bardzo do przełożeń w Seacie Leonie. To samo dotyczy wstecznego ale już jest coraz lepiej:-)
Jestem pozytywnie zaskoczony, ponieważ spodziewałem się bardzo delikatnego i miękkiego zawieszenia i układu kierowniczego ale jest naprawdę w porządku. Auto prowadzi się idealnie, szczególnie przyjemnie gdy nie ma dziur na drodze i szybko wchodzi w zakręty. Na trasie super komfortowo, płynie się jak limuzyną o klasę wyższą.
Trochę mało widać we wstecznym lusterku wewnętrznym ale w zasadzie korzystam z zewnętrznych a przy cofaniu idealnie spisują sie czujniki więc nie ma problemów. Parkowanie przodem to już inna sprawa bo trzeba mieć wyczucie do długiej maski ale zakładam czujniki więc będzie ok. Rewelacyjna jest za to widoczność do góry przez szklany dach :-)
Wszystko tak jak powinno być, chociaż niektórym przeszkadza dużam ilość przycisków w konsoli środkowej. Jak dla mnie jest ok. to kwestia przyzwyczajenia i nie zmieniłbym nic. Super wynalazek szczególnie w długich trasach to regulowany podłokietnik z prawej strony kierowcy.
Bardzo dobre i szybkie działanie wentylacji oraz ogrzewania. Nawet przy zamarzniętej szybie przedniej po kilku minutach włączam nadmuch na przód i lód znika. Klima automatyczna pracuje wzorowo, w zasadzie nastawiłem ją raz na 21 stopni i całe lato mogłem zapomnieć o regulacji.
Z przodu jest zupełnie wystarczająco miejsca na obu fotelach ale jeśli ktoś ma długie nogi to z tyłu będzie mu średnio komfortowo ( wzrost powyżej 190cm). Fotele są w porządku, nawet przy długiej jeździe nie odczuwa sie zmęczenia.
Jest dobrze, tylko szkoda, że nie ma szóstego biegu i powyżej 140km/h robi się trochę głośno.
No cóż silnik dwulitrowy o mocy 143KM przy tej masie nie może palić w mieście 8 litrów ale też nie ma tragedii. Na trasie ( nie autostrada)ze średnią prędkością 75km/h spalił ok 7,2 litra więc wynik bardzo dobry. Oczywiście w mieście z włączona klimą potrafi spalić 11 litrów ale coś za coś.
Kupiłem roczny samochód na gwarancji w salonie Peugeota z przebiegiem 19tys. km za 55tys. zł więc w stosunku do nowego ponad 30% taniej. W tej cenie można kupić nowego kompakta co najmniej klasę niżej z marnym wyposażeniem więc chyba wybór jest prosty.
Jak na razie nic się nie zepsuło, oby tak dalej.
Jak na razie nic się nie zepsuło, oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 140KM 103kW [l/100km]

8,7