Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 2.2 16V 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 SW 2.2 16V 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Powiedziano mi po tym jak znowu się psuł po remoncie ze się go już nie da naprawić
Autem przejechałem 16 tys km jedyne rzeczy Za którymi będę tęsknił po tym samochodzie to elektryczne fotele z pamięcią oraz otwierana szyba bagażnika i to by było na tyle
Silnik niby przy kupnie chodził ładnie było jedynie podejrzenie uszczelki pod głowica (brudny płyn chłodniczy) jednak później nawet remont silnika nic nie pomógł dalej wypychało bagnet i kapało z silnika wiec po prostu masakra nie dość ze pieniędzy w brud wydanych na naprawę to jeszcze na koniec okazało się ze i tak nic to nie zmieniło
Tutaj akurat nie miałem większych zastrzeżeń jedynie czasem przy szybkiej próbie przełożenia z wstecznego na „jedynkę” lewarek nie opadał przez co wbijał się bieg wsteczny
Niska ocena ze względu na to jak samochód zachowaywal się na autostradzie a mianowicie jakieś rzucanie się po drodze, niestabilność - nie wiem może z zbyt miękkie zawieszenie? Amortyzatory przegląd przeszły bez problemu wiec nie wiem czego mogłabyc to wina
Nie zauważyłem jakieś nadwyraz większej podatności na korozje
Pomimo wielkości samochodu jest mało ergonomiczny - koło hamulca ręcznego prymitywny schowek/półeczka niby służące tez jako miejsce na kubek a tak na prawdę to ani telefonu tam położyć ani nic bo przy bardziej ostrym hamowaniu leciał na wycieraczkę wcześniej obijając się o kokpit. Ostatecznie leżały tam najwcześniej klucze.
Kolejna niska ocena przez powszechna usterkę tego modelu która musiała przypaść na mój portfel a mianowicie popsuty nawiew od strony pasażera - wieje tylko zimnym powietrzem
Jak na taki gabaryt samochodu to bez szału
Brak większych zastrzeżeń, jeżeli chodzi o komfort jazdy to było na prawdę Ok
Samo przez siebie powinno mówić to ze samochód zagazowalem nie przeliczyłem dokładnie nawet jak wychodziło spalanie ponieważ sam widok opadającej wskazówki paliwa wystarczająco mnie przerażał aczkolwiek w tym przypadku możemy wytłumaczyć to tym ze to duży silnik i duży samochód
Tutaj to tragedia ale o tym wspominałem już wcześniej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 163KM 120kW [l/100km]

9,7