Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

DeWu15, ponad rok temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 SW 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak jakiejkolwiek rdzy w aucie z rocznika 2005.
Zawieszenie
Układ elektryczny
Peugeota 407 SW użytkowałem przez 2,5 roku. Auto idealne na długie trasy. Bardzo wygodne i komfortowe. Niskie spalanie. Pojemny bagażnik. Dynamiczny silnik niesprawiający żadnych problemów. Przyjemność z jazdy. Wytrzymałe zawieszenie. Jedyny minus to układ elektryczny. Zrobiłem nim prawie 50 tys km i wymieniałem tylko olej i hamulce. Jeździłbym nim dalej ale potrzebowałem spróbować czegoś nowszego a w tym powoli trzeba było myśleć o wymianie sprzęgła, akumulatora i czyszczeniu filtra FAP jak i również przed sprzedażą pojawił się jakiś mały wyciek z turbiny ale już nie wnikałem co to jest. Dlatego też wolałem zainwestować w nowsze auto. Ogólnie jak ktoś się zastanawia nad kupnem tego auta to bardzo polecam.
Silnik bezproblemowy. Przez 2,5 roku użytkowania nie było nic robione przy silniku.
Auto z rocznika 2005 i brak jakiejkolwiek rdzy.
Szybko się nagrzewa w zimę i szybko chłodzi klimatyzacja w lato. Nawet w bardzo ciepłe dni nie musiałem używać cały czas klimatyzacji bo po wyłączeniu jej auto długo utrzymywało temperaturę.
Wygodne auto i bardzo przestrzenne. Nikt nigdy nie narzekał na mało miejsca w nim.
Dosyć ciche auto jak na diesela.
Przez 2,5 roku użytkowania przynajmniej raz na 3 miesiące zdarzyła się mała usterka. Dosyć często był problem z elektroniką. 3 razy stopiła się kostka od żarówki świateł mijania (2 razy prawa, 1 raz lewa). W tylnej lewej lampie robiło się zwarcie świateł stop i kierunkowskazu. Wymieniałem podnośnik tylnych szyb z lewej i prawej strony bo nagle na dziurach zaczęły opadać w dół. Raz wymieniłem czujnik ABS prawej przedniej opony.
Wymiana pompy paliwa bo nagle się rozsypała i wymiana czujnika położenia wału korbowego.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

7,2