Lista ocen Peugeot 508 I Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Na 17'' i oponach w indeksie W trochę za twardy, nie lubi poprzecznych nierówności (uskoki, tory), Na zimówkach 16" komfort zdecydowanie lepszy. Poza tym zawieszenie sprawia wrażenie ociężałego podczas szybkich manewrów. Jechałem dla porównania Mazdą 6, ktora prowadzi sie bardziej poręcznie. Poza tym gwarantuje b. dobrą przyczepność w zakrętach
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Nie ma juz komfortu resorowania charkterystycznego dla typowego francuza. na kołach 16" i oponach o profilu 60 jest dobry ale na 17" jest za twardy. jest to odczuwalne szczególnie na poprzecznych nierownosciach, ktore sa przenoszone do kabiny. w zamian dostajemy bardzo dobre prowadzenie w zakretach oraz bardzo dobry układ kierownicz. Na dobrych drogach bez zastrzeżeń
~Tomek
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Poprzednio miałem Peugeota 607 2.2 HDI i żadnych awarii przy przebiegu ponad 300 tyś km. 508 w żaden sposób nie można porównywać z 607 pod względem komfortu jazdy, usterkowości, serwisowania. Przy 607mce, 508 to plastikowa zabaweczka. Mój ojciec miał wiele, wiele lat temu peugeota 605... również pod względem komfortu 508 się chowa...
~borys
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Zawieszenie to mieszanka citroena C5 (jeżdziłem) z passatem w stosunku 60:40. Precyzyjne prowadzenie auta w zakrętach przy dużych prędkościach. Jak dla mnie parametry zbliżone do ideału. Może zawieszenie nieco głosniejsze na pojedyńczych poprzecznych głębokich wybojach i dziurach (subiektywne odczucie)
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
na początku użytkowania miałem wrażenie ze jest za twardy na 17" felgach. teraz po roku zawieszenie sie dotarło i nawet na 17 jest bardzo komfortowo. w lekkie drgania zawieszenie wpada tylko na większych poprzecznych nierównościach. w zakretach trzyma się jak ****** koca.
~marcopolo
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Zrownowazony, cos pomiedzy C5-tka (komfort) a 'niemcami' (sztywnosc zawiechy) odczuwalna jedynie na wiekszych wybojach. Precyzja prowadzenia (zwlaszcza przy duzych predkosciach) oraz wspomaganie ukladu kierowniczego na '5-tke"
~franfan
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Komfort połączony z możliwościami precyzyjnego prowadzenia. Pod tym względem wygrało z C5 (nadmierny komfort, przenoszony na mało precyzyjny \"gumowaty\" układ kierowniczy), Chyba wnioski zostały wyciągnięte przez koncern PSA. Super!
~Marek 457
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Taki trochę jak w VW, sztywny ale bez przesady, za to na zakrętach rewelacyjnie. Jak ktoś jest przyzwyczajony do "francuskiego komfortu" może być trochę zaskoczony. Jeździłem do tej pory VW i jak dla mnie 508 jest rewelacyjna.
~j.radecki
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Stabilny, komfortowy, cichy, jednak dość słabo tłumi duże pofalowania nawieżchni. Po wjeździe w głębszą i dłuższą nierówność za mocno "odbija".
Dziennik kosztów dla Peugeot 508 I Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
9,4
~KD
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Jest dosyć sztywne )czytaj proniemiecki) na nierównym nieco je słychać i moze buc głosne, ale po płaskim pełny comfort - po prostu płynie
Peugeot 508 I Sedan