Lista ocen Renault 19 II (235) - Widoczność

Na liście zabraknie 482 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rid
Hatchback 1.8 i s 95KM 70kW
Ok, ale przy deszczu parują szyby, zwłaszcza z tyłu. W takich sytuacjach, w środku lata nieuniknione jest włączenie podgrzewania szyby wstecznej, przednia też okrywa się mgiełką, zwłaszcza u góry. Dobra jest na pewno widoczność do tyłu przy cofaniu, ponieważ podczas cofania łatwo jest ocenić odległość - auto w wersji hatchback ma krótką pupę.
~EMGIE
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Do przodu i na boki jest OK. Dzięki regulacji fotela i kierownicy (szkoda, że tylko w jednej płaszczyźnie - no ale auto ma juz troszkę lat...) można zająć wygodną pozycję. Do tyłu juz niestety tak nie jest. Dość szeroki tylny słupek troszkę zasłania a bocznymi lusterkami wszystkiego nie zobaczymy. Trzeba uważać w korkach i miejskim zgiełku.
~gregor
Hatchback 1.8 i s 95KM 70kW
Chyba dobrze przeszklony, na pewno w środku jest jasno, jakoś nic mi nie przeszkadza w obserwacji otoczenia. Bardzo dobrze mi się manewruje tym autkiem. Jakoś zawsze czuję gdzie są krawędzie. Do tyłu i tak jeżdżę na lusterka, ale i tak wydaje mi się że źle nie jest, bo parkowanie tyłem to sama przyjemność.
~75qwerty@onet.eu
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Jak dla mnie wszystko widać doskonale. Wyjątkiem są niezbyt dobre lusterka. Czasem muszę zerknąć przez ramię przed zmianą pasa i dwa razy uratowało mi to skórę. Przy cofaniu "na lusterka" nie ma jednak najmniejszego problemu, a metody skrętoszyjnej w zasadzie nie stosuję;)
~Zbigniew T.
Hatchback 1.8 i 110KM 81kW
Pozycja za kierownicą powoduje to, że widać początek maski. Widoczność po bokach zapewniają 2 lusterka w fajnych obudowach :), tył to ogromna szyba kończąca się tam gdzie konczy się autko, więc widać ile miejsca jeszcze zostalo i komu zarysujemy samochód na parkingu ;)
~ZiomNieUciekajNiemaPrzedKim
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
widocznosc jest ogolnie b.d z powodu wysokiego tylu i szyby zamieszczonej w taki a nie inny sposob co jest normalna rzecza w samochodach renault typu megane widocznosc jest troche gorsza ale nie przeszkadza to podszas jazdy
~aviator1
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Widoczność znakomita. Do przodu, do tyłu przez tą ogromną szybę wszystko widać. Lusterka troche za małe, ale to nie jest żadnym problemem, aby obniżać ocenę. Za widoczność zasłużone i pewne 5.
0,0
~jaxel@vp.pl
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Przed Renia mialem poloneza, zupelnie inna widocznosc. W R19 juz nie raz nacialem sie, ze lustero przyslonilo mi samochod albo pieszego na pasach, ale przyzwyczailem sie i staram sie uwazac.
~vargas
Sedan 1.4 i 80KM 59kW
ogolnie nie zle, ale szalu nie ma, tylne słupki sa dosc szerokie... ale do cofania mamy przeciez lusterka, wiec problemmu nie ma, ale w prawym lusterku jest dosc duzy obszar nie wioczny tzw. martwe pole..
~Maras
Hatchback 1.8 i 16V 135KM 99kW
Widoczność we wszystkich kierunkach jest dobra. Minusem są lusterka które wprawdzie są ładne ( ładniejsze niż w Meganie ) ale mają martwe pole przez co parę razy przy zmianie pasa o mały włos byłoby boomm!!!