Lista ocen Renault Clio II (399) - Ergonomia

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mahattma_gandhi
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
hmmm, wszystko na swoim miejscu, przyciski, wlaczniki, przelaczniki, wylaczniki intuicyjne i latwe w uzyciu.Zawsze wsyzstko pod reka, nie trzeba odrywac rak od kierownicy.Renault ma wysztsko co potrzebne w dwoch drazkach przy kierownicy.Na jednym kierunkowskaz, wlacznik swiatel - postojowych, mijania, dlugich. Na drugim wycieraczki, spryskiwacze i sterownaie komputerem pokaldowym - rewela, na wysztskie autka jakie mialem, tutaj zwracam...
~NeverN
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Tu bedzie poważnie ale na wesoło: 1)Miejsce na napoje (tak mniemam).. gratuluje umiejscowienia we wnęce przed skrzynią biegów.. dobre tylko na standardowe puszki 0,33!! red bule przewracają się, a większe \"kubko-termosy\".. nie zmieszczą się ;) 2)Nie nadaje się do pracy w stylu tajnego agenta: Czujnik ciemniści = Brak możliwości wyłączenia świateł( w nocy przy włączonym silniku - może i głupie, ale dlaczego się nie da) 3)Ciekawi mnie...
~Szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Pokrętła na swoim miejscu. Dźwignie pod kierownicą pracują prawidłowo. Schowek w kokpicie duży zmieści się teczka A4. Schowki pod fotelami, w drzwiach przednich stosunkowo obszerne. Fotel kierowcy bez regulacji wysokości jest zbyt niski, mało wygodny. W CC były wygodniejsze fotele, wyprofilowane lędźwiowo. Tapicerki stosunkowo trwałe i pomimo czyszczenia i tak wyglądają na brudne. Kokpit przyjemny w dotyku \"miękki\" nie jakiś chamski plastik...
~nivomat
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Auto jest poprawne, wszystko jest na swoim miejscu. W tej wersji brakuje regulacji położenia kierownicy i wysokości fotela kierowcy. Przez brak tych regulacji, wysoki kierowca nie do końca odnajdzie się za kierownicą clio. Kolejnym minusem są siedzenia, nieco za miękkie i słabo wyprofilowane, dla wysokich kierowców trochę za małe.W eksploatacji miejskiej te wady nie przeszkadzają, ale na dłuższej trasie dają się we znaki.
~Zbigo
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Z przodu bez problemów, można swobodnie się rozeprzeć, z tyłu trochę za nisko. Jak na mój gust trochę za duża kierownica a ponadto pochylona pod dziwnym kątem, na 5 biegu ciężko strzepać popiół do popiołki bo zasłania ją lewarek, troszkę niewygodny mechanizm przesuwania foteli przednich. Na desce wszystko na swoim miejscu, na + pilot sterowania do sprzetu audio przy kierownicy - ogólnie dałbym w sumie ocenę 4-
~keliber413
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
można powozić pasażerów i trochę zakupów ale zapomnijcie jeśli chcecie przewieźć coś większego, wykręcenie przedniego siedzenia --> wczodzenie pod kanał, wykręcenie tylnych siedzeń ---> mordęga z za długimi najczęściej zardzewiałymi śrubami które są zrobione na maleńką \"gwiazdkę\" co bez kompletu profesjonalnych kluczy skutkuję najczęściej zerwaniem gwiazdki klucza. schowki i kieszonki nie są złe
~Roban
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Nie mogę na nic narzekac poza systemem przesuwania foteli (mam 3 drzwi). Trzeba to robic przy użyciu 2 rąk lub gimnastykowac się z zapieraniem łokciem. Prowadnice fotela są pod kątem i fotel zsuwa się do przodu (przez całe 11 lat jeżdżenia nie mogę się do tego przyzwyczaic. Do reszty nie mam uag. Bardzo praktyczne są otwory bo bokach tylnej kanapy na butelki (1,5 lub 2 l).
~Bartłomiej L.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
No cóż to nie klasa C ale i tak plastiki w zasięgu wzroku wystarczającej jakość i miękkie, jesli zaczniemy się rozglądać to znajdziemy oszczędności producenta, do tego tworzywo pokrywy poduszki na kierownicy i lewarku zmiany biegów w miejscu częstego kontaktu z dłońmi złuszczyło się i zaczęło wycierać- za to minus. Na plus jednak przemawia to że nic jeszcze nie spkrzypi
~Daro
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Po francusku. Po przesiadce z Felicii musiałem się jedynie przyzwyczaić do włącznika świateł. Ale pozatym wszystko jest tam gdzie powinno. Klakson na kierownicy oraz dodatkowo na dźwigni świateł. Radio sterowane przy kierwonicy - w takim małym aucie rewelka. Fotel regulowany na wysokość i do tego regulacja kierownicy (tylko na wysokość). Jak na małe auto świetnie.
~insane
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Cóż - uchwyty na kubki wymyślił półdebil bo jaki kubek da się wstawić pod radio - nie wiem... Mi się nie udało żadnego. Ręce cierpną podczas jazdy - brakuje podłokietnika. Schowków mało, a te co są są nieprzemyślane i niezbyt pojemne. Przy szybszych manewrach wyprzedzania zdarza się, że przy włączaniu kierunkowskazu włączamy/wyłączamy światła mijania lub przeciwmgielne.