Lista ocen Renault Clio II (523) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 604 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin >>
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Trzyma się drogi, samochód miękko zawieszony dzięki temu jeździ się wygodnie problem pojawia się gdy jedziemy w 5 osób wtedy auto siedzi nisko na sprężynach zmniejsza się prześwit trzeba uważać na dziurach i w czasie podjazdów na krawężnik.
~Staszek
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Bardzo dobrze tłumi nierówności, dojazd do domu mam drogą ubitą tłuczniem nie ma asfaltu więc jeźdzę po sporych dziurach. Auto jest wysoko zawieszone więc i z krawężnikami nie mam kłopotów. Amortyzatory przód wymieniłem po 130 tyś km a tylnie po 140 tyś km.
~DB
Sedan 1.4 75KM 55kW
auto berdzo nieprzyjemnie zachowuje siena zakrętach ale to normalne w renault. Bardzo niemiło zaskoczyła mnie wytzymałośc zawieszenia. Unikam dziur jak ognia ale i tak raz na rok muszę wymieniać amortyzatory, wachacze, łączniki stabilizatorów itp. Co roku coś
~losieknsx@op.pl
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
W miescie spoko, na trasie... radze bacznie obserwowac predkosciomierz, gdyz zblizajace sie zakrety moga przerazic. Autko ma tendencje do piszczenia na rondzie/ostrych zakretach, kiedy przekracza sie magiczne 50km/h. (zeby nie bylo - z nowymi oponami)
~MaxVibe
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Autko jest bardzo zwrotne i ma dobre chamulce lecz denerwóje system wspomagania naglego chamowania który powoduje ze auto na lodzie wpada w poslizg i wydaje okropne dzwieki a zawieszenie jest przecietne.ABS i BAS podnosza moja ocene bo byly w standardzie.
~Arek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
po 80 tys. pękła sprężyna z tyłu, urwało się też coś w przednim kole (niegroźnie) ... cóż nie wiem czy mogę za to winić auto czy powinienem raczej polskie drogi .. Nie mniej jak na 110 tys. i drogi po jakich jeździłem, układ jezdny naprawdę dobry..
~Robert S.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Na kołach 15 z oponami 195/45 rewelacja, trochę twardo i wyboiście, ale nadaje to sportowego ducha, szkoda że silnik słaby, taki 1,9 TDI 115KM od VW to by było to. Nie zmienia to faktu że trzeba się postarać żeby odczuć pod czy nad sterowność.
~jacekjelonka
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Trochę miękki, jak to francuz, ale za to jest bardzo komfortowy, jak na swoja klasę, dobrze wybiera polskie dziury. Bardzo trwałe: ponad 100tyś km po naszych drogach, cięzkie zimowe warunki w górach, a jeszcze nic nie robiłem i na razie jest OK.
~Pierwszy właściciel - szanujący auta... Michał
Hatchback 1.4 75KM 55kW
WERSJA 1.4 RT Przy możliwościach tego silnika naprawde super. Prędkości (nie wygórowane), na które pozwala ta jednostka napędowa doskonale uzupełnia układ jezdny, przy wyższej pozycji prędkościomierza auto "przykleja się" do drogi i można śmiało "ciąć"
~Marco
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
Dobry kompromis między komfortem zawieszenia a jego twardością. Na szybko pokonywanych zakrętach nie odczuwa się bujania. Jeżdżę na 15-calowych oponach Continental PremiumContact - polecam! Generalnie wrażenia z jazdy jak przy samochodzie o klasę wyżej.