Lista ocen Renault Laguna II Hatchback (463) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 547 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chm...
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Dziala swietnie dopoki dziala. Niesetey, podatna na uszkodzenia. Przy delikatnej przycierce pekla obudowa (do tej pory jestem w szoku). $ miesiace samochod w warsztacie bo Renault nie ma takiej obudowy. Zalozono inna. Pojawilo sie wyskakiwanie 1 po zdjeciu nogi z gazu. Naprawili. Po przejechaniu 2 km jedynka juz nie wyszla i trzeba bylo naprawic "choinke". Po 3 miesiacach skrzynia rozsypala sie w drobny mak (opilki i nic ponadto). Naprawa...
~Marcin S.
Hatchback 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Żywotna nawet jeśli będzie szarpać jeśli ktoś nie wymieniał płynów na czas i raz czy dwa wrzucił wsteczny w trakcie jazdy przypadkiem na siłę jak puścił przycisk blokady ciągle jeździ, sprzęgło żyje przy 340 tys i chyba pierwsze nawet od fabryki. A po wymianie oleju dobra adaptacja i nawet przestaje szarpać kiedy już mechanicy każą złomować albo robić za grube tys więc wystarczy dbać o serwisy i oleje na czas i chyba pancerna prawie. Mi tyle...
~maciusb@go2.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Brak zastrzeżeń. Nic nie haczy nie skrzeczy nie zgrzyta. Biegi przełączają się tak jak tego oczekuje zwykły kierowca. W odróżnieniu od Toyot i Nissanów tu wiem i czuję jaki bieg wrzuciłem... Poza tym 6-tka to zbawienie w długich trasach. Przy 2500 obrotach/min jedziesz grubo ponad 130km/h. Dzięki temu trasę zakopane - piaseczno (410 km) pokonałem ze średnim zużyciem 4,8 litra. I nie jechałem jak pierdoła :) Do tego doszła zakorkowana...
~Ptoku
Hatchback 3.0 V6 24V 207KM 152kW
5-biegowa automatyczna przekładnia spisuje się idealnie. Jak kogoś nudzi automat, zawsze może pobawić się tiptronikiem. Fajnie, że podczas używania tiptroniku elektronika zajmująca się obsługą skrzyni \"pomaga nam\" wybierać bieg - w razie, jeśli obroty są za wysokie, nie zredukuje nam biegu mimo naszego \"widzi mi się\". Oczywiście prawidłowa obsługa automatycznej skrzyni wymaga wprawy, ale po takim zaznajomieniu się - po prostu się ją czuje.
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Nie jest to precyzyjna skrzynia biegów. Skok lewarka jest całkiem spory a gumowe odczucie wrzucania biegów nie najeżą do najprzyjemniejszych. Czasem zdarza się kłopot z wrzuceniem jedynki szczególnie na zimnym silniku. Bieg 2 dosyć długi co sprawia że nie da się na nim toczyć 10-15km/h trzeba jechać na jedynce. Szkoda że ma tylko 5 biegów, co na trasie jest dokuczliwe. Sama skrzynia nie należy także do najtrwalszych.
~orlos21
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie mam tutaj również żadnych zastrzeżeń, biegi wchodzą delikatnie, nic nie wyskakuje, dźwignia zmiany biegów jest wysoka co podnosi komfort podczas jazdy gdy zmieniamy biegi. Widziałem komentarz że podczas zmiany biegów słychać trzask łamanych gałęzi, a może po prostu warto czasami sprzęgło wcisnąć... ;P No i ogromny plus - 6 bieg, no coś niesamowitego w trasie ;)
~Nestor
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Wadą tych aut jest skrzynia biegów, a dokładniej wbijanie 1 i/lub zmiana z 1 na 2 - potrafi często haczyć w najmniej oczekiwanym momencie (nowsze Laguny ponoć tez tak mają). Działanie pozostałych biegów bez zarzutu. Nieciekawa jest też sprawa z dwumasem, który do skrzyni 6-biegowej kosztuje ok. 2500 zł (skrzynia 5 biegowa nie ma dwumasy)
~olo
Hatchback 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Nie jest tak fajna jak w Hondzie, ale dla mnie ogólnie jest OK. Chociaż na siłę można się przyczepić do zbyt długich skoków (problem tylko dla tych co się ścigają :) W sumie sama zmiana biegów należy do przyjemnych i dość precyzyjnych. Elastyczność 5. bieg 80-120 km/h poniżej 9 sek., natomiast 6. bieg 80-120 km/h poniżej 11 sek. 4.bieg 60-100 km/h 7 sek.
~Byku87
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Dobre zestopniowanie skrzyni biegów, przy redukcji przy 3000 obr/min, nie spadają one poniżej 2000(czyt. optymalnego momentu obrotowego). Czasami przyhaczy przy wrzucaniu wstecznego. Szóstka to 2500 obrotów przy 130, a co za tym idzie, niskie spalanie. Sama skrzynia pracuje dobrze, jednak biegi mogłyby precyzyjniej wchodzić. Czuć tutaj "synchronizację".

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sylwester
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
miałem kilka razy problem, do tego problem z serwisem, który nie potrafił sobie z tym poradzić, dźwignia skrzyni biegów przy dodawaniu gazu żyła własnym życiem - odskakiwała o 10 cm - w serwisie wymieniali wszystko po kolei każać sobie słono płacić. Wreszcie pojechałem z samochodem do znajomego mechanika, który odrazu załapał o co chodzi.
Renault Laguna II Hatchback