Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 (113) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 156 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
samochód psuje sie skandalicznie. Najpierw do 62.000 I właściciel miał awarie sondy lambda, zamka w klapie i pęknięcia węża w układzie chłodzenia. natomiast ja jak go kupiłem to od razu robiłem sworznie zwrotnicy obu przednich kół i tylne przegubu metalowo gumowe oraz przy 70000 padło sprzęgło a przy 110 skrzynia biegów. Poza tym zepsuł sie podnośnik eletryczny szyby w drzwiach,pęknął przewód paliwowy,padł akumlator oraz zamykanie drzwi w...
~Ola
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Elektryka poważny defekt. Siadła deska rozdzielcza- brak jakich kolwiek wskazań. W serwisie na Wrocławskiej "podłubali" i zrobiło sie jeszcze gorzej, chcieli wymienić blok (chyba)UHC za 8 tysięcy.Za 500 zł kupiłam używaną deskę i wymieniłam w małym zakładzie- nie jest idealnie ale ok(wskaźnik temperatury silnika czasem działa a czase nie). Czeka kolejny wydatek -(( Czyli w zaszdzie nie wiadomo co tak na prawde było przyczyna usterki.
~paweł
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Przednie zawieszenie do wymiany po 60 tys. Mimo slabych drog, to jednak spora przesada przy takim przebiegu. Mocowanie tylnej belki po 80 tys. Po zdjeciu oslony silnika od spodu pelno cieknacego oleju przy przebiegu 80-90 tys!! No i na koniec awaria "czegos" zwiazanego z przepustnica. Czego nie wiem, bo Renault Polska nie potrafilo naprawic. Po nagrzaniu silnika samochod przechodzil w tryb awaryjny z maksymalna predkoscia 70 km/h.
~W.Zawadzki
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Jeszcze trochę i Laguna zabiłaby mnie.Zablokowane łożysko sprężarki klimatyzacji unieruchomiło pasek klinowy narzędzi co spowodowało przerwę pracy wspomagania kierownicy i blokadę kierownicy przy 90 km/h . Zabójcze auto . W starym modelu tylna belka skrzypiała i w tym juz po roku było to samo. Dziś rozwaliły się wycieraczki przednie.Rok temu tylna ..Gdy zgłaszam się do mechanika mówią ,że auto jest zbyt rzadko używane .Po prostu badziewie...
~jack36
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
W czasie tych ładnych paru lat, jeden raz nie mogłem ruszyć samochodem.A jeżdżę codziennie! A zwiódł akumulator i z tego powodu musiałem opóźnić wyjazd na urlop o kilka godzin:). Fakt że auto jest zdbane. Nie cierpię kiedy jest coś nie tak. Serwisowany pod fachowym okiem - nie w ASO- ale przez człowieka który robi to samo za normalne pieniądze!!!:)
~Grzegorz Matula
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Najpoważniejszą usterką samochodu są wadliwe hamulce w czasie deszczu lub w błocie pośniegowym. Po jeździe ok 15 min bez użycia hamulca nie ma go przez ok 2-3 sek po jego naciśnięciu. Wezwałem nawet rzeczoznawcę który to potwierdził. Renault stwierdził, że jeżeli hamulec działa to jest wszystko w porządku. Jest to dyskwalifikacja samochodu!!!
~radek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
zawieszenie, a raczej jego wytrzymałość to zwykłe nieporozoumienie, przez rok uzytkowania juz czwarty raz zmieniam podpry stabilizatora przedniego, kazdorazowy koszt 300 zł, amortyzatory tył, kompletne zawieszenie przód. Szlag mnie trafił jak po dwóch miesiącach jazdy po remoncie zawieszenia znów coś wali i skrzypi jakby auto mi sie rozwalało.
~Grześ
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Nic się nie psuło, jest to 8 samochód renault którym jeżdżę ja lub ktoś z najbliższej rodziny i samochody wyprodukowane po 1998 roku są praktycznie bezawaryjne. Dlatego też nie wierzę malkontentom, albo poddającym się modzie że Toyota jest najlepsza. Mój wujek po 8 tys w nowym Avensisie wymieniał skrzynię biegów (rozleciała się na trasie)...
~Mariusz
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Powazna i dosyc uciazliwa usterka jest potencjometr przepustnicy. Objawia sie on brakiem reakcji silnika na pedal gazu, obroty faluja pomiedzy 2000 a 2500 i zapala sie kontrolka od wtrysku. Nie zycze tego nikomu koszt to potencjometr plu s 40 zl za wymiane. Zawieszenie dozyc szybko sie zuzywa i pojawia sie sporo stokow i zgrzytow.
~wozny83
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Nie wiem czemu ale dziwnym trafem i to jeszcze przed samym wyjazdem na urlop nawet w dzień wyjazdu strzeliła mi sprzężyna tylniego zawieszenia. Na szczęscie w lagunie łatwo jest to przy pomocy samych dobrych sciągaczy wymienić samemu nawet bez sciągania belki. Trzeba tylko mieć dostęp do podnośnika
Renault Laguna II Hatchback