Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 (121) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chm...
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Dziala swietnie dopoki dziala. Niesetey, podatna na uszkodzenia. Przy delikatnej przycierce pekla obudowa (do tej pory jestem w szoku). $ miesiace samochod w warsztacie bo Renault nie ma takiej obudowy. Zalozono inna. Pojawilo sie wyskakiwanie 1 po zdjeciu nogi z gazu. Naprawili. Po przejechaniu 2 km jedynka juz nie wyszla i trzeba bylo naprawic "choinke". Po 3 miesiacach skrzynia rozsypala sie w drobny mak (opilki i nic ponadto). Naprawa...
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Nie jest to precyzyjna skrzynia biegów. Skok lewarka jest całkiem spory a gumowe odczucie wrzucania biegów nie najeżą do najprzyjemniejszych. Czasem zdarza się kłopot z wrzuceniem jedynki szczególnie na zimnym silniku. Bieg 2 dosyć długi co sprawia że nie da się na nim toczyć 10-15km/h trzeba jechać na jedynce. Szkoda że ma tylko 5 biegów, co na trasie jest dokuczliwe. Sama skrzynia nie należy także do najtrwalszych.
~Ben
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Przejechane ok 30 tys i pojawił się wyciek między skrzynia a silnikiem. Niewielki koszt i po sprawie. Można przy okazji wymienić olej w skrzyni chociaż producent nie zaleca wymiany. Sama skrzynia bez problemów. Biegi wchodzą ładnie i delikatnie nawet w zimie po rozruch na gęstym oleju.
~Ben
~mdg, michal.gawrrysiak@gmail.com
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia trochę przydługa jeśli chodzi o skok drążka, ale całkiem rozsądnie dobrana. Nie haczy, nie ma oporów przy wrzucaniu biegów, nie ma probelmu z trafieniem w przełożenie. Może chciałoby sie, żeby biegi same intuicyjnie wskakiwały w przełożenie (jak np. w Audi) ale nie mogę narzekać.
~Artur
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia biegów pracuje cicho, ale jest zbyt "gumowa" (porównując do Astry II). Kierowca musi się do tego poprostu przyzwyczaić. Biegi są krótko zestopniowane, co chyba wymuszone jest silnikiem o małej mocy. Minusem jest brak jakiejkolwiek blokady biegu wstecznego.
~prz
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Wszyskie biegi wchodzą lekko, choć niezbyt precyzyjnie. Samo zestopniowanie wg mnie nie jest najlepsze. Biegi są krótkie, szczególnie piątka. Jadąc autostradą 130 km/h mam wrażenie jakbym jechał na czwórce i cały czas sprawdzam czy aby nie zapomniałem zmienić biegu:)
~krzysiek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia i po mieście można często poruszać się na 5 biegu daje to też pewne oszczędności na paliwie. Niestety na trasie jest to dużą wadą bo przy 120 jest ponad 3,5 tyś obrotów i zaczyna się robić głośno.
~madox16
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
manualna za dlugie przelozenia, wlasnie mi sie rozwalily[120 tys km], dwie linki wybierania biegow, kto to wymyslil. balem sie ze sie rozsypala skrzynia, na szczescie nie [ nowa w aso 13 tys], a w ogole do tego modelu jest kilka typow skrzyn
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
11,1
~Cibin
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Skrzynia biegów wybiera przeciętnie, nie wiadomo czy wbijesz 1-kę czy 3-kę, szybkie zużycie wodzików -drążek zmiany biegów lata jak Żyd po pustym sklepie. (już raz miałem wymieniane) W aucie tej klasy mimo, że ma 5 lat, jest to nie dopuszczealne.
Renault Laguna II Hatchback