Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 (132) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~prz
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Zestrojenie zawieszenia jest idealne jak na polskie drogi, komfortowe. Twarde może jest lepsze na równych drogach ale ja takich prawie nie widuje. Jak dla mnie zawieszenie mogłoby pracować odrobinę ciszej. Nie mam zastrzeżeń do działania układu kierowniczego a hamulce są świetne. Niestety zawieszenie tego auta jest poprostu awaryjne i właściciel musi z jego powodu często odwiedzać warsztaty. Psuje się wszystko: sworznie, drążki kierownicze,...
~Bogdan Owalalski
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Zawieszenie jest zbyt komfortowe nie nadaje się do szybkich pokonywaniu zakrętów, delikatne sforznie ale łatwe do wymiany, końcówki drążków też nie należą do dlugo dystansowcow ale duży wybór dobrej jakości zamienników w przystępnych cenach. Tylne zawieszenie wymiana amortyzatorów koszt niecałe 200 zł , belka z tylu z którą nie miałem z nim problemów i podczas użytkowania auta nic nie robiłem. Najlepsze hamulce jakie kiedykolwiek miałem...
~Ben
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Trochę mały promień skrętu. Można się czasami zdziwić przy zawracaniu. Tylne zawieszenie co ok. 3o tys do wymiany poduszki belki tył. Nie są drogie za kpl. 2 szt ok 100 zł. Koszt wymiany ok 200 zł.Nie warto kupować dużo droższych oryginałów. Nie zwiększają żywotności- przebiegu. Przekładnia kierownicza bez problemów. Również przód zawieszenia ok. Miękkie przyjemne i wygodne zachowanie się na polskich drogach. Duży komfort jazdy. Dobre hamulce.
~Ben
~Tomek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
jednym słowem Tragedia przez 20 tysięcy nie udało mi się uporać ze ściąganiem samochodu bez przerwy coś stuka puka mimo mojej już bardzo delikatnej i ostrożnej jazdy po wszelakich dziurach i wręcz pedantycznemu omijaniu dziur i wszelakich nierówności. niestety zawieszenie w tym aucie pochłonęło z mojej kieszeni już kosmiczne pieniądze a moja cierpliwość do tego auta zaczyna dobiegać końca
~mdg, michal.gawrrysiak@gmail.com
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Autko komfortowe. Trochę twardsze niż poprzednia laguna, bardziej sprężyste, ale cały czas czuć że to Francuz. Bez tendencji do bujania, kołysania, nurkowania. Doskonałe hamulce. Czasami w zakrecie, przy za szybkim wejściu zacznyna działać ESP, ale bez szoku. Po 100.000 trochę zaczęło zawieszenie tłuc, ale to się da zrobić. Niestey serwis stosunkowo drogi.
~msuru
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Przednie i tylne zawieszenie do wymiany po 50 tys., tarcze hamulcowe przednie zwichrowane do wymiany, do tylnych przykleiły się klocki, przy próbie ruszenia wyrwana część tarczy, ogólnie fatalnie ciągle coś tłucze, stuka , na nierównościach ma się wrażenie że wsztstko się rozpada, w poprzednim sam. corolli po 90 tys. spokój i cisza z zawieszeniem
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Ogólna charakterystyka samochodu nastawiona jest na komfort. Gumowy układ kierowniczy nie grzeszy precyzją i nie zachęca do precyzyjnego pokonywania zakrętów. Zawieszenie komfortowe ale nie przechyla się mocno na zakrętach, dobrze wybiera nierówności poza krótkimi wzdłużnymi nierównościami.
~krzysiek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Stabilnie na nierównościach. Na zakrętach sztywno. Trzyma się drogi. Ogólnie jest ok jedynie co mnie na początku wkurzało to że doły, nierówności drogi przenoszą się na kierownicę. Wcześniej jeździłem toyotą i tam kierownica nie kiwała się przy nierównościach. Tak jest we wszystkich renówkach.
~bartezz1981
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Do 2003 roku czyli pierwsze modele Laguny maja złe zawieszenie model 2003 to już inna bajka! ten Masakra na 100000 końcówki wachacza, 130000 końcówki drążków + łącznik stabilzatora:(:(:( aktualnie po wymianie stuka dalej wymiana poduszki pod amortyzator czeka Lale:(
Renault Laguna II Hatchback