Lista ocen Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 (115) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 154 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szwagierz13@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
W sumie świetnie, chodzi delikatnie, dostojnie. Po nastawieniu temp wiatrak napiera obrotów w spokojnie i stopniowo. tak chyba powinno być w eleganckim samochodzie. Ale jest tez ale, dziwne ale zatkał się wężyk odprowadzający kondensat z klimy, żona była w szoku jak się jej na nogi wylała woda. Trochę zeszło zanim namierzyłem winowajce, został przetkany i oki.
~skowron
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Samochód ma swój własny rozumek i wg niego właśnie dyktuje polecenia, chociażby ogrzewanie (lub klimatyzacje) - nijak nie da się tego trybu \"auto\" dostroić - zaczyna działać dopiero po paru km od wystartowania, wolno się rozkręca, a później suszara taka, że czapki zdmuchuje - niestety polecam ręczne sterowanie w tym przypadku.
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Mój egzemplarz posiada automatyczną 2 strefową klimatyzację. W lato bardzo sprawnie i szybko chłodzi nawet w najgorętsze dni. Zimą samochód szybko się nagrzewa. Po przejechaniu 2-3km w samochodzie leci już letnie powietrze. Szkoda że nie ma nawiewów na tylną kanapę. Plus za podgrzewane lusterka.
~jack36l@wp.pl po 36 to jest "L" pa
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
za długo trzeba czekać na ciepłe powietrze.klima-automat dotychczas ok.ale ostatnio mam wątpliwości czy dobrze działa system odprowadzania wilgoci-okresowo czuję dziwnu zapaszek stęchlizny?i nie widzę już takiej ilości wody pod samochodem jak w ubiegłym roku(a temperatury już są letnie)
~quackie
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Przez 5,5 roku w zimie i w lecie, nad Bałtykiem i w Alpach, w upale +35 i na mrozie -25 nie było ani jednego przypadku zaparowanej/ oblodzonej szyby, którego wentylacja/ klima nie usunęłaby w parę minut. Cała rodzina zadowolona, mimo że klima ręczna, nie strefowa!
~jack36
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Trochę za długo trzeba czekać na nawiew ciepłego powietrza po dłuższym postoju w zimie. Latem odczuwalny dla pasazerów brak nawiewu na tylną kanapę- drobiazg ale bardzo przydatny!!Poza tym ok.200 tys. klima kręci non stop i nic się nie dzieje
~NRDowiec
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Brak wylotów wentylacyjnych dla pasażerów II Klasy co powoduje że rozprowadzenie jednolitej temperatury dla strefy jest wolne. Ale ci z tyłu odczuwają róznice tempratur. W warunkach zimowych system odmrażania/odparowywania działa znakomicie.
~Artur
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Świetne ogrzewanie. Już po 2 minutach jazdy we wnętrzu robi się ciepło, nawet przy ujemnych temperaturach. Wentylacja także idealna, chociaż w moim egzemplarzu nie działa już klimatyzacja. Duży szyberdach ratuje sytuacje w upalne dni.
~mdg, michal.gawrrysiak@gmail.com
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Moja wersja ma climatronic. Niby ok, niby chłodzi i grzeje, ale tak bez szczególnej rewelacji. Czasami przestanie, czasami zamrozi. Mam wrażenie że to po prostu głupota użytkownika - muszę zrobić przegląd.

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzegorz Matula
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Całkowita pomyłka jeżeli chodzi o wycieraczki przedniej szyby. Miejsce ich spoczynku nie jest ogrzewane.W zimie zamarzają i są nie do użytku. Zgłaszałem w serwisach.Nic z tego.Ten typ tak ma.
Renault Laguna II Hatchback