Lista ocen Renault Laguna II Kombi (259) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 255 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Typowy dla układów z belką z tyłu. Szału nie robi, do toczenia wystarczy. Przy wymianie tylnych tulei belki jeśli nie robimy tego samemu należało by mechanikowi patrzeć na ręce czy do wymiany używa ściągacza czy może wali młotkiem na oślep. Wtedy nawet tuleje OE długo nie pojeżdżą. Mogę dodać że Bilstein i Sachs ma bardzo przystępne ceny amortyzatorów.
~BUKOSZ
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Zawsze jeżdziłem samochodami niemieckimi i jak dla mnie przejście do francuza to był szok!!! Samochód mięciutki jakby aksamitny, dziwnie strasznie się czułem na początku. Miałem odczucie jakby kierownica nie była połączona z kołami... Powiem szczerze, że bardziej odpowiadała mi charakterystyka samochodów niemieckich i narazie tego się trzymam.
~raczej anty
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Przeniesienie napędu.. Dużo momentu na początku (do 70-80 km/h), później długo długo nic, a między 150 a 190 coś się dzieje, później długo długo nic aż do v maksa. 208, tyle poszła na benzynie. Tłumienie i trzymanie się drogi. Komfortowa kanapa, ale nie za miękka. Taka w sam raz na PL. chociaż czasami potrafi zaskoczyć reakcją.
~Mędrzec
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Zawieszenie w miare komfortowe i neutralne w prowadzeniu pod warunkim, że nie jezdzi sie na 17 calowych 225mm (wersja Dynamique) bo na nich samochód jest w koleinach po prostu niebezpieczny, sam zminia kierunek. Zawieszenie musi być remontowane co 30 tys a to jest Mc Pherson i belka a nie wielowachacz czy multilink!
~Filip
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Opony 205/55/16 bardzo wysokiej klasy, dobrze dopompowane, pozwalają sie rozluźnić podczas jazdy w zakrętach, na mokrym jak i na suchym bo ja różnicy nie odczuwam prawie w ogolę, chyba ze podczas ulewy rusze z gazem w podlodze to minimalnie uslizgnie się koło. Idealnie połączenie komfortu na prostej i sztywności w zakręcie.
~Marcin
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Auto naprawdę komfortowe, doskonale tłumi dragnia, to tyle jeżeli chodzi o pozytywy, natomiast negatywów jest dużo więcej. Cięgle coś stuka puka. Napraw starałem się dokonywać na bieżąco, aż trudno mi spamiętać co było wymieniane tzn. końcówki drążków, sworznie, drążki itd. jednym słowem praktycznie wszystko...
~Pawcio
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
jak wszystko w tym samochodzi fajne jak nowe - niesamowity konfort jazdy w porownaniu z passatem - zawieszenie mieki - samocho niemalze plynie po autostradzie , na łukach ostro sie pochyla , ale wszystko pod kontrola. ... jednak wszystko szybko sie zuzywai przy 145000 praktycznie cale zawieszenie przeszlo juz 2- krotna wymiane
~Pyra
Kombi 2.0 IDE 16V 140KM 103kW
Jeśli chodzi o komfort podróżowania to nigdy nie jeździłem wygodniejszym autem. Napęd i zawieszenie spisuje się doskonale a liczne systemy nie pozwalają nawet najgorszemu kierowcy zrobić nic głupiego. W zawieszeniu na polskich drogach przez rok nic nie musiałem robić a dziury poczuć było ciężko. Duży plus.
~slivmaster
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Będę często odnosił się do mojego poprzedniego auta, dlatego daje dobrze, bo w moim poprzednim aucie, był dużo lepszy. Promień skrętu nie powala ale jak na kombi jest ok. Coś tam stuknie, coś puknie ale jest ok. Może jak wymienię tulejki będzie lepiej. Na pewno ESP dopełnia całości, bo jest dość pomocne.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II Kombi
6,8
9,5
11,5
~pawciorello
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Fenomenalny komfort jazdy. To oczywiste. Niestety zawieszenie \"Lali\" jest czułe tym bardziej na naszych drogach i szybko wybijają się swożnie, wachacze itp w przednim zawieszniu. Tył ok ale przy stanie licznika 130 tys. km mam do wymiany z tyłu amortyzatory. (prawy zaczął skrzypieć)
Renault Laguna II Kombi