Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Komfort jazdy i ogrom miejsca
Silnik : intercooler
Jedżę nim roku, jestem drugim właścicielem. Znam pierwszego posiadacza. Po 3 miesiącach padł intercooler. W serwisie sama część 2tys., u lokalnego mechanika nowy intercooler (zamiennik) z roczną gwarancją z wymianą 800 zł. Ogólnie kupiłem spodziewając się problemów, jak przy zakupie każdego używanego auta. W cenie zakupu uwzględniłem przyszłe awarie (była tylko jedna) koszty eksploatacji, jak i swoja potrzebę posiadania kombii. POLECAM - warto, ale tylko jeśli znamy poprzednich właścicieli (inaczej bym nie kupił żadnego używanego). Dodam że właściciel serwisu gdzie naprawiam auto jeździ podobną Laguną, a warsztat jest dosłownie zawalony Audi A4,A6 i VW Pasatami
dobre przyspieszenie, małe spalanie
trochę ciężko wchodzi jedynka przy zimnym, ale podobne problemy spotkałem w nowszych Renault i Mitsubishi którymi też jeżdzę
pewnie się prowadzi
jak na kombii
wszystko pod ręką
podobnie jak w Mitsubishi, Oplu, Renault
nie jestem olbrzymem, więc w aucie mogę się gonić
standard w tej klasie
normalne w tej klasie
Wszystko zależy od ceny zakupu, ja uwzględniłem przyszłe koszty naprawy Intercooler, Turbo i EGR w cenie zakupu (póki co padł tylko pierwszy). Jestem bardzo zadowolony, zyskałem wygodę, sporo miejsca. No i ponad 50tys. gdybym kupił taki sam nowy (co rozważałem przed zakupem)
mam jedynie obawy wynikające z czytanych w necie komentarzy na temat Laguny z 1.9 dci. Z własnego doświaczenia porównywalne z innymi modelami np. Opel Astra, Renault Clio, Mitsubishi Colt

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,4