Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Janusz, 14 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : komfort jazdy, wygodne siedzenia i cisza
Silnik : jak coś pada to silnik
Układ elektryczny : ale to i tak silnik
Zawieszenie : to też silnik tylko nie można wpisać 3 razy tego samego
jestem zadowolony. Od samochodu oczekuję ciszy i spokoju w czasie jazdy. A to mam.
Pracuje prawie jak benzyna i nie ma problemó z wyprzedzaniem na trasie; zreszta w mieście też nie.
Lekko wbijają sie biegi co szczególnie odpowiada mojej żonie bo w pasacie zawsze narzekała, że mięsnie jej jeszcze urosną.
świetny. Jeżeli dba się o zawieszenie to świetnie tłumi nierówności i hałasy
Wszystko widzę w tym samochodzie.
sam kształt mówi za siebie
świetna klimatyzacja. Bardzo precyzyjna. Nawiew trzeba odpowiednio ustawić, żeby równo dmuchał bo inaczej większość leci na twarz. Nawet jak jest ustawione na nogi :/
Dla kierowcy wystarczająco miejsca. Mam 192 cm wzrostu i nawet nie muszę odsuwać do końca siedzenia. Inna sprawa dla pasażerów:/ jak ustawię moje siedzenie to z tyłu na foteliku dziecięcym mój synek ledwo nogi mieści.
Cichutko. Pod warunkiem, że zadba się o tylnią belkę.
zużycie paliwa to bajka. Przy tak dużym samochodzie zużycie nawet do 5,4 (jak jechała moja żona). Maksymalne zużycie na poziomie 7,4 l było jak jakiś zaworek padł. Koszty napraw w aso duże. Części dość drogie (chociaż porównywalne do innych samochodów w tym roczniku). Awaryjność była zaskakująco mała (nawet jak kiedyś miałem pasata to niby taki nieawaryjny a psuł się o wiele częściej). Padł mi silniczek tylniej wycieraczki, ciągle mam komunikat o braku łądowania (podobno jakiś kabelek się przetarł). Z rzeczy upierdliwych to jak miałem już dwa lata ten samochód to dwa razy zepsuł mi się egr. Dziwne. Aso mnie olało mimo, że to oni wymieniali; mechanik zaufany źle zdiagnozował usterkę i padła turbina. A taka dobra była:/ koszt w sumie poza aso 4500 z wymianą.
Ja kupiłem używany. Rocznik 2001 uważam, że na dzień dobry jeżeli samochód był dbany to trzeba z 15 tys. włożyć, żeby cieszyć sie nim
Ogólnie niezawodny ale trzeba bardzo pilnować płynów a szczególnie oleju
Można jeździć ale najpierw trzeba poczytać o tym jak jeździć saochodem z turbiną

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,4