Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

_zigi, 12 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : mocny silnik i niskie spalanie.
Robię 35-40 tys rocznie. Ogólnie to moje najlepsze auto i pewnie pojeżdze nim jeszcze trochę.
120 km elastyczny i wytrzymały. Olej co 15 tys wymiana. Trzeba pilnować serwisu i auto się odwzajemnia bezawaryjnością. Zadziwiająco dobra turbina 130 tys bez awarii. Co prawda juz mechanik chciał ja wymieniać bo traciła chwilowo moc ale nie dałem. Wymiana filtra paliwa pomogła i jazda autostradą 150km/h.
Ta niestety była przez porzednika trochę nadwyrężona i głośno pracował 3 bieg. Wymiana przy 200 000 km na skrzynię z Anglika pomogła za 1200 zł + wymiana 500zł. Ta \"nowa\" pracuje idealnie.
Miękko i komfortowo. Dobry ale wymaga uwagi i wymiany elementów które sprawiają kłopot. Ja co roku robię test zawieszenia u mechanika i wyłapuje wszystkie problemy na bieżąco. Czasem drążek kierowniczy, raz gumki stabilizatora. Jedyny problem to przekładnia kierownicza ma zbyt duży luz ale jego korekta wymaga zbyt dużego demontażu - trudny dostęp. Jest to jednak słaby punkt. Wolałbym twardsze zawieszenie kosztem komfortu.Coś za coś.
bez uwag, cofanie wspomagają czujniki cofania dobry wynalazek cofasz do 5 cm bez wysiadania.
ok, wzór
zimą trzeba zrobić ze 4-5 km żeby było ciepło latem dwustrefowa klima automatyczna dba o wszystko. nawiewy ustawiam na szyby żeby nie wiało na mnie bezpośrednio i ok. po czterech latach musiałem nabic klimę jednak bo skonczył się czynnik.
jestem pod wrażeniem, to kombi zdaje egzamin z rodziną.
super,diesel ma to do siebie ze pracuje na niskich obrotach ok. 2 tys. i jedzie bo ma duży moment i nie trzeba gazować jak w benzynie. Tutaj jest cicho, lekki pomruk silnika uspokaja, to mój pierwszy diesel i powiem że jest super.
trasa ok. 5,5 ; miasto ok 7,5; średnio 6,5
tani zakup i tania ekspolatacja, jest duzo zamiennikow i nie trzeba zaraz jechać do aso.
1. regulacja odcinka lędźwiowego w oparciu. 2. Samopoziomowanie świateł - sam naprawiłem. 3. Wysprzęglik, sprężyna pedału sprzegła.
Niestety jak się jeżdzi to trzeba wymieniać:( jak kupiłem to auto wymagało wkładu finansowego i tak wymienić musiałem: 1. Wahacze i drązki kierownicze. 2. Poduszki zawieszenia tył. 3. Zamek drzwi prawych. 4. Amortyzatory. Problemy sprawiły: 1. Skrzynia biegów. (wyszło w eksploatacji) 2. Luz w przekładni kierowniczej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,7