Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Bloodnax, 10 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawy i elastyczny, praktycznie bez awaryjny.
Karoseria : Korozia
Przeniesienie napędu : Luzy na skrzyni biegów
Szczeże polecam. Jak na pierwsze auto, bardzo dobre. Przy zakupie był do wymiany pół oś od strony pasażera i troche korozi. Ale autko sprawuje się naprawdę dobrze; oprócz płynów i filtrów wymienionych przy zakupie, nie wymieniłem w nim nic, a jestem piątym właścicielem!
Bardzo dobry, ładnie się kręci i przyspiesza bardzo ładnie. Praktycznie bezawaryjny
Straszne luzy na skrzyni biegów, osobiście mi bardzo przeszkadzają przy redukcji z 4 na 2, czasami ma problemy z wstecznym.
Jak dla mnie w sam raz, wspomagania działa i nie trzeba się męczyć przy parkowaniu.
Widoczność do przodu dobra, czasem przeszkadzaja boczne słupki na rondach, trzeba się troche wychylić, aby zobaczyć czy nic nie jedzi. Widoczność do tyłu dość dobra, trzeba uważać na niskie przeszkody przy cofaniu, bo można zachaczyć.
Łatwy dostęp do wszystkich przełączników, osobiście nie podoba mi się usytułowanie włącznika świateł awaryjnych, czasem pasażer (tzn luzak) potrawi zachaczyć kolanem o włącznik ...
Klimatyzacja działa wyśmienicie, odparowanie szyb zajmuje chwilkę. Przy włączonej na maxa klimatyzacji na grzanie i nadmuch na 2 potrafi się srodkowa konsola nagrzać nad nawiewami.
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, wygodne fotele. Spokojnie przejadą cztery osoby w komfortowych warunkach.
Osobiście lubie dzwięk silnika, jak się wkręca i wydaje przyjemne dzwięki. Jak dla mnie w sam raz
Bardzo, ale to bardzo bez awaryjny. Dbając o auto nie trzeba praktycznie martwić się o nic.
Auto kupione z kilkoma usterkami, które zostały szybko naprawione i autko odwdzięcza się bezawaryjnościa do dzisiaj.
Jak na razie brak i oby tak zostało :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,3