Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Układ hamulcowy
Układ elektryczny
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Przyjemne zgrabne autko w sam raz na pierwszy samochód
Bardzo trwały silnik . Mimo ze to tylko 1.4 95 km ma siłę i moc . W zależności na jaki stan trafimy silnika troche miałem problem z gazem ponieważ jedzilem od mechanika do mechanika żaden nie wiedział co sie dzieję czemu tarpie okazalo się ze świece byly nie pod instacje gazową . Zrobilem na 1wszym silniku 40 tyś kilmotrow . Niestety juz później popsuł sie jeden gar gdzie naprawa silnik a kupno innego uzywanego na zlomie to sama cena postanowilem ze kupie nowy i służy do dzis dzień bardzo dzielnie .
Nie było żadnych problemów tylko raz przez przypadek pomyliłem śruby do spuszania oleju i niestety trzeba bylo nalać nowy olej do skrzyni jedyny mankament to ciężko nalać nowy olej
Nie jest wybitnie super zrobiony oczywiście wczesnijsi właścicielowie nie wyminiali nic . Postanowiłem wyminic przegub znalazłem całą pół oś w taniej cenie lecz to juz nie to i efekt byl ten sam po paru msc wszystko trzeszczalo . Mialem tez problemy z maglownica
Super . Zero grama rdzy nic dodac nic ująć
Tylnia szyba w zimę jest całkowicie nie aktywna
Nie pozornie bardzo przestrzenne autko . Bywalo różnie jednyny mankament to moze dla mnie ale miekkie fotele bardzo i male ale tak to nie jest zapiprzone plastkiem jak inne auta w tym segmencie
Tu jest największy plus tego auta w zime nie wiem jak w innych egzemplarzach ale moja renatka w zimę tak grzala ze niektóre osoby w środku mialy juz dosyć i jeszcze jeden plus bardzo szybko sie nagrzewala nie trzeba bylo nie wiadomo jak długo jechać zeby otrzymać taki efekt . Klimatyzjca tez super działa w lato jak sie jechalo gdzieś dalej działa pierwsza klasa wszytsko jak najbardziej na plus
4 osoby dla komfortowej jazdy w tym samochodzie to jednak maks wiadomo mozna i 5 ale nie jest juz jednak ciasnawo co do przewoznia rróżnych rzeczy tym samochodem wiadomo nie jest to auto dostawcze ale potrafi duzo w siebie zmieścić . Co tu więcej mowic 4 max osoby a jakby ktos musiał jakies meble przewieźć tez sie zmieszcza haha :D
Najgorszy minus tego auta wszystkie doły czy jazda przy 130 km w górę rownala sie z bardzo duzym uciazliwym hałasem
Jazda na lpg w tym samochodzie liczy sie z tanimi kosztami utrzyma sam na trasie zrobilem spalnie 6 l gazu ! Prędkość 80~100km nie spiszac się i zwiedzajac . Ale tak juz szybciej 8-10 . W mieście wiadomo od 9-12 litrów gazu . Części do tego samochodu są dostępne na każdym możliwym szrocie wiec nie mam problemu ze cos sie nie znajdzie mozna skaldac ten samochod za grosze
Wiadomo jak kupimy szrota za 800 zl to nie ma co sie spodziewac cena wacha sue między 3,500- 5000 lepeij wybrac po środku i najwyżej samu jakies pierdułki zrobić
Wymiana łożyska Naprawda silniczka do podnoszenia szyby
Wymiana silnika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]