Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

elpiechu@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 2000
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce i światła. MILE ZASKOCZONY.
Karoseria : rdzewieje, kiepski lakier
Układ elektryczny
Dobre auto do jazdy po mieście i w koło kimina. Mieszkam w Anglii i 2-3 razy w roku jade do Polski. Jechałem nim 200km/h ale to nie jest auto do takiej prędkości. Potymalna prędkość na autobanie to 130km/h. To mało kiedy się jedzie 1500km. Jeździłem Volvo, Audi, Mercedesem, okazyjnie wieloma markami. Może się czepiam ale jeżdżąc meganką cały cza czekam aż się coś zepsuje, Przed trasą zawsze szybka zdrowaśka żeby się renia nie rozkraczyła ;) Kupiłem renie do jazdy do pracy i po zakupy, jesk ok. Po autostradach 130km/h ok (mam zapas kiedy chcę wyprzedzać200km/h). Planuje zmienić na Volvo C70. W Volvo czy Mercedesie czułem się pewniej no ale to raczej nie ta liga.
samochód do jeżdżenia koło komina. Do 120-130km/h nie jest źle ale powyżej (4000 obrotów/min) zaczyna hałasować.
Wkurza mmnie ruszający się drążek zmiany biegów. Po roku nie przyzwyczaiłem się do tego, Czasami jedynka wchodzi z oporami.
Czasami przy skrętach, muszę się lekko pochylić by widzieć drogę (przedni słupek zasłania)
Powyżej 4000 obrotów/min zaczyna hałasować.
ok. Z tyłu już trochę gorzej.
myślałem, że będzie bardziej ekonomiczny. Robiłem przegląd 2 miesiące temu i wszystko jest ok. mimo to wydaje mi się, że jak na 1,6 pali dużo.
niska cena jak na ten rocznik. 2000rok 80 000mil przebiegu, elektyka, 2 air bagi, klima, 1350 funtów. Tanie ubezpieczenie.
Przez rok: wymiana czujnika zapłonu, czujnika świateł cofania

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

Usterki Renault Megane I