Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

Rok produkcji 2001
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacja
naprawde fajne auto. Lepsze niż moje poprzednie auto Toyota Corolla
Rewelacyjny silnik. Zdecydowanie najlepsza rzecz w tym samochodzie. Bardzo elastyczny (oczywiście jak na benzyne), nie można go porównywać np: z 1,9 tdi, ale inne benzyny w tej pojemności jeżdżą gorzej (wyjątek Civic 1,6). Spalanie na przyzwoitym poziomie.
Bez zarzutów. Baaardzo miło
Kompromis między sportem a komfortem. Bajką jest powiedzenie, że zawieszenie francuzów jest kiepskie i awaryjne. Nieprawda. Ja mam 110 tyś. km. przejechane i niedawno wymieniłem z przodu amortyzatory i tulejki. Tył nie ruszany od nowości.
Bez zarzutu
Wszytko pod ręką, jasno, przejrzyście. Duży minus za brak uchwytu na napój. Miejsce na kubek w schowku to jakies totalne nieporozumienie. Konia z rzędem temu kto nie wyleje kawy już przy ruszaniu, nie mowiąc o jeździe.
Tylna szyba paruje nawet przy lekkim deszczu. Rozwiązanie - klima, którą mam i używam w takich sytuacjach.
Bardzo dobrze. Znakomita tylna kanapa, bardzo wygodna, duża. Bagażnik spory jak na tę klase.
Głośno przy wysokich prędkościach, ale to w każdym samochodzie.
Spalanie na poziomie 9,5 litrów w mieście uważam za niezłe. W trasie przy 110-120 km/h spalanie 5,8-6,2l., przy 180km/h z klimą 11l. Części tanie, wszędzie dostępne.
Tania a naprawde fajna
nie odnotowałem, po za tym co podlega wymianie z racji korzystania z samochodu tzn. klocki, tarcze, olej itd. Raz mi się popsuła centralka alarmu (oryginalnego Renault) ale serwisowi zajeło to 15 minut a kosztowalo 35 zł.
Brak. Raz padła cewka zapłonowa, ale dojechałem do serwisu zostałem przyjęty po za kolejnością, zaplaciłem 500 zł i wyjechałem sprawnym samochodem po godzinie czasu. Ponadto serwis uzupelnił mi wszystkie płyny, wymienił żarówki itd. rewelacja

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,3