Ocena kierowcy - Renault Megane I Hatchback

KWIATEK, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1999
Renault Megane I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej zaskoczył mnie dynamiczny silnik. Z silnika 1.6 16v ok 110KM. Dla jednych niewiele, dla mnie dużo. mozna pokusić się o sportową jazdę. Silnik daje dużo frajdy z jazdy. Do tego komfortowe zawieszenie - super.
Po prostu świetne auto.
Kultura pracy silnika bardzo dobra. Elastyczność - tak jak w typowych jednostkach 16v. Gdy jadę sam, żeby wyprzedzić, nawet nie muszę redukować - wystarczy bardziej przycisnąć pedał gazu. Podczas jazdy w trzy osoby, redukuję na mniejszy bieg.Efekt - wbija w siedzenia. Silnik dobrze sprawuje się podczas jazdy małymi prędkościami jednak uwielbia duże prędkości, wspaniale wkręca się na obroty. Jeździłem nim po zachodniej europie samymi autostradami, średnia prędkość 160km/h.
Dobrze wybiera. Nigdy nie miałem z nią problemów. Mogła by być bardziej precyzyjna ale spox.
Naprawdę nie można się do niego przyczepić. Jest bardzo komfortowy. Lubie to we francuzach - po prostu się płynie. Nic nie styka nie puka.
Dobra do przodu. do tyłu średnia, ale to pewnie wina mojego spojlera.
Bez zarzutu.
Mogło by być lepiej.
Tu też nie można narzekać. Jest mnóstwo przestrzeni. Wygodne siedzenia.
Dobre choć nie doskonałe.
Ekonomiczność zaznaczyłem jako przeciętna.Ale to dlatego, że lubię przycisnąć swoim autem.Mam kolegę, który posiada takie same auto z identycznym silnikiem. Mu pali 2-3 litry mniej niż mi.Jednak to emeryt. On stara sie nie przekraczać 100km/h. Ja robie to często, lubię jak koje autko szybko przyśpiesza. Lubię ten odgłos jak wchodzi na obroty.Ten odgłos po 4tys. obrotów jest wspaniały. Jednak płacę za to przy tankowaniu. Moj rekord spalania to 15litrow. Jazda na niemieckiej autostradzie:)
Jak do tej pory wymieniłem tylko silniczek do spryskiwacza.
Przejechałem ponad 2tys kilometrów non stop.Silnik chodził ponad 30godzin.Była to jazda z prędkościami 150-180km/h. Nic się nie wydarzyło. niezawodne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

15,0