Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Walgrad, 9 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2001
Renault Megane I Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny,oszczędny, wytrzymały (300 000 nie brał oleju i palił od przekręcenia)
Układ elektryczny : Klakson
Układ elektryczny : Lampka od poduch
Układ elektryczny : Lampka od silnika
Auto przejechało w moich rekach 120 000 i nigdy mnie nie zawiodło. Czasami pojawiały się drobne problemy z elektryka lub zawieszeniem ale groszowe sprawy. Bardzo polecam jako samochód zamiast wyeksploatowanego Golfa
Silnik nigdy mnie nie zawiódł. No może na końcu żywotal(poszedł pasek rozrządu) ale to przez mechanika który oszukał podczas wymiany(skasował za nowe rolki napinające a ich nie wstawił) Silnik dynamiczny jak na 1.4
Krótkie biegi ale nieprecyzyjnie wskakują.
Pewnie nie uwierzycie ale auto mimo komfortowego zawieszenia doskonale trzymało w zakrętach. Podejrzewam że było to skutkiem szerszych i niższych opon jak w originale.
Widoczność w aucie dobra jedynie w nocy słabe oświetlenie
Wszystko na swoim miejscu
Auto b szybko się nagrzewa w zimie co skutkuje szybszym przełączaniem się na gaz
Auto ma duży bagażnik (kombi) zmieściły się tam np 3 szt drzwi pokojowych 80 szer. Praktycznie nie wykorzystywałem założonego haku
Auto ciche ale do 90 km/h potem wyraźnie słyszalny i uciążliwy był dźwięk silnika. Z tego co wiem problem jest mniejszy w wersjach 1.6 b (skrzynia ma dłuższe przełożenie na 5 biegu)
Auto mało pali a w gazie to zupełnie bajka, nie psuje się zbyt często a części są bardzo tanie, z racji prostej konstrukcji mechanicy nie muszą być wielkimi specjalistami.
Kupił bym jeszcze jedna taka Renie gdyby były młodsze
Hmm lampka od poduchy, znikające podświetlenie deski, brak klaksonu, skrzypionce wycieraczki. Taaaak to auto miało swoje wady
Praktycznie auto nigdy nie stanęło w trasie ani się nie zepsuło. (rozrządu nie licze bo to z głupoty mechanika). Jeździłem nim 30 000 rocznie codziennie i żadnych dużych problemów. No nie raz poszła uszczelka pod głowicą ale skończyło się tanio.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

8,3