Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

Tom WEST, 10 lat temu
Silnik 1.9 dCi 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane I Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak się dba o wymianę płynów w swoim czasie, to można jeździć i nie pamiętać kiedy się było u mechanika.
Auto jak na \"francuza\" super. Jeśli wynikają problemy, to zwykle z nieumiejętnego korzystania. Znam takich, co nie mają wyobraźni i tam auto co chwilę musi oglądać warsztat, ale to nie problem auta a użytkownika.
Zwykle przemieszczam się miastem, a poza miastem trzymam się ok 100 km/h. W takiej jeździe jest idealnie co do kultury, jak i elastyczności silnika. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli chce się przemieszczać zdecydowanie szybciej, wtedy kultura pracy może wydać się zbyt głośna, choć akceptowalna.
Skrzynia pracuje bardzo dobrze, tylko uszczelka pod skrzynią nie trzyma oleju i raz na rok dobrze jest uzupełnić braki aby wszystko dalej ładnie pracowało.
Prowadzenie auta jest przyjemne i bezpieczne przy normalnej jeździe. Trudności możemy napotkać kiedy chcemy się wcielić w Kubice, tzn. auto może okazać się za lekkie i nie utrzyma toru jazdy na ostrzejszym łuku. Jeśli chodzi o zawieszenie: jest mocniejsze niż się spodziewałem u \"francuza\" ale to nie GTI, więc trzeba raz na trzy lata zajrzeć i zrobić naprawę, która \"jak na francuza\" jest tania.
Nie odczuwam trudności w widoczności, auto jak najbardziej normalne, bez jakichkolwiek udziwnień zdaje się nie robić problemów w tej sferze.
siedzenia są komfortowe, i to bardzo, co sprawia że jeśli dochodzi ustabilizowana jazda, to naprawdę cały dzień można spędzić w aucie i nie czuć się zamęczonym. Najważniejsze przyciski nie znajdują się w zupełnie irracjonalnych miejscach. Jak na ten model z tego rocznika super!!! bo nie ma niepotrzebnej elektroniki, która by się co chwile psuła. W zasadzie elektronicznych problemów nie odnotowałem, a z elektrycznych tylko wymiana żarówek :)
nic dodać nic ująć,
Dla osób średniego wzrostu spokojnie wystarczy. Dla osób powyżej 190cm to auto może robić się ciasne, w tym sensie, że na przednich fotelach jest miejsca full, ale tym samym w tyłu robi się odpowiednio ciasno. Dla osób niskiego wzrostu będzie miejsca jak w limuzynie.
Jest cicho do ok 120km/h, potem praca silnika zaczyna tą ciszę powoli zagłuszać. Przy normalnej jeździe miejskiej czy poza miastem do 120km/h uważam wyciszenie za doskonałe.
Zużycie paliwa jest od 4.5 do 7.5 litrów na 100km - co każe uznać to auto za raczej doskonałe. Ceny napraw nie są drogie, wręcz dziś mając do dyspozycji zamienniki to my decydujemy o cenie naprawy. Wiadomo, że najtańsze części mogą długo nie posłużą, dlatego ja kupuję w średnim przedziale cenowym.
Super!!! Auto jest bardzo tanie, a jakość jest wystarczająca aby odczuć, że jest to auto zdecydowanie lepsze niż z 90-tych lat. Choć wiem, że zwolennicy Mercedesów z silnikiem W124 i innych dobrych modeli lat 90-tych mogliby się poczuć urażeni moją uwagą.
Elektronika jak nie z Reno, tzn. nie mam żadnych problemów od zakupu auta.
Jak na razie auto niezawodne, choć turbine i maglownicę zaraz po zakupie musiałem regenerować, co uważam, że świadczy o dużym przebiegu auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 102KM 75kW [l/100km]

5,8