Ocena kierowcy - Renault Megane I Kombi

GallAnonim :), 10 lat temu
Silnik 1.9 dCi 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Renault Megane I Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędna, bezawaryjna i dynamiczna jednostka :)
Podsumowując samochód naprawdę wart polecenia ekonomiczny, przestrzenny i jeżeli ktoś o niego będzie dbał to pojeździ kilka ładnych lat :)I nie słuchajcie opinii że silnik dci to chłam bo to nie prawda te silniki chodzą przecież w transporterach i naprawdę tam ciężko pracują do tego bezawaryjnie, jeżeli ktoś wam powie że to słaby silnik to znaczy że nie zna się ani troszkę na samochodach te silniki chodzą również w volvo i naprawdę fajnie się spisują :)
Silnik naprawdę jest super bardzo oszczędny i dynamiczny. Niektórzy twierdzą, że to silniki awaryjne itp. nie prawda, wiadomo każdy samochód się psuje nie ma wiecznego samochodu, ale ten należy do tych bardzo wytrzymałych jak się o niego zadba :)
Fajnie wchodzą biegi jest wytrzymała, gdyby była jeszcze troszkę delikatniejsza to by była na 5 :)
Doskonale się trzyma drogi, nie ma problemów z prowadzeniem samochód na drodze bardzo zwarty i fajnie reaguje na ruchy kierownicą. Niby to kombi ale można powiedzieć że przy odpowiednich oponach lepi się drogi :)
Mój model to kombi ale widoczność naprawdę doskonała dość wysoko się siedzi i ładnie wszystko widać :)
Samochód wygodny można nim zrobić duży dystans i naprawdę człowiek nie jest zmęczony :)
No tutaj jest troszkę gorzej z punktu widzenia pasażerów z tyłu, nie ma nigdzie tuneli które by prowadziły na tył, z przodu jest super, ale z tyłu brakuje tych tuneli, chociaż samochód fajnie się chłodzi i grzeje :)
Ja mam 190cm wzrostu i naprawdę nie mam problemów z ustawieniem fotela i do tego pasażer za mną również siedzi wygodnie więc duży plus za to :)
No tutaj by mogło być troszkę lepiej, w samochodzie nie jest może bardzo głośno jak w autobusie czy coś w tym stylu lecz ten silnik diesla słychać w kabinie :)
Jak dla mnie rewelacja na trasie spalanie potrafi zejść do ok 4,5 litra średnio na w miarę pustej trasie spalanie schodzi do 4 l. W mieście już jest troszkę więcej ale wiadomo nie kupuje się diesla do miasta :)
Bardzo dobry samochód za rozsądne pieniądze :)
Jak narazie nie jest tak źle jedyne co mi poszło to przesłona która puszcza obieg wewnętrzny wentylacji :) Po za tym wszystko działa elektronika sprawna w 100 % :)
Od ok 50 000km żadnej poważnej usterki nie miałem :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 102KM 75kW [l/100km]

Usterki Renault Megane I