Ocena kierowcy - Renault Megane II Sedan

Marek, 20 lat temu
Silnik 1.5 dCi 85KM 63kW
Rok produkcji 2004
Renault Megane II Sedan 1.5 dCi 85KM 63kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Autko jest fajne, ma dużą ilość przydatnych w codziennej eksploatacji dodatków-jest to wersja Lux- , i jak na renault przystało wysoki komfort podróżowania. W wersji z silnikiem disla jest oszczędne, jednak jakość plastików i trzaski z deski powodują że nastepnym razem wybiorę chyba inną firmę, choć jest to moje drugie auto marki renault.
Jak na disla wydaje mi się bardzo dobrze- to mój pierwszy disel.
Biegi wchodzą bez problemów, ale brak miękości- jakby coś tam przeszkadzało czy tarło o coś
Wspomaganie jest super, gdy stoi można kręcić jednym palcem a podczas jazdy pracuje jak trzeba
W porównaniu z moim porzednim (Astra II) jest znacznie lepiej
bez zarzutu, no może jeden przycisk sterowania radiem przy kierownicy jest trudno dostępny, ale to drobiazg- jest to opcja wyposażenia
Mam klimę automatyczną i narazie jest wszystko w ok
Na razie nikt nie narzeka a na pokładzie mam często komplet
Jak na disla jest cicho, tylko podczas przyspieszania mocno go słychać
Pali więcej niż podają, ale i tak jest bardzo dobrze. Średnio 5,5l/100km- ~60% w mieście, poza miastem przy spokojnej jeżdzie z włączoną klimatyzacją komputer pokazał 4,5l/100km(80-95 km/h)
Drogo ale dobrze wyposażone- tylko gdyby nie te plastiki i trzaski- byłoby do zaakceptowania
Dałem 1 ze względu na trzeszczącą deskę, nawet przy niewielkich nierównościach dochodzą jakieś odgłosy co przy takim przebiegu świadczy o niskiej jakości plastików i montażu a także źle prognozuje na przyszłość
Za mały przebieg
Renault Megane II Sedan