Lista ocen Renault Megane III Coupe Facelifting (4) - Silnik

~schwyntzu
Coupe Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Oceniam na 4. Z jednej strony na pewno jest nieco za głośny podczas jazdy na autostradzie, z drugiej jednak jest bardzo elastyczny. Kupowałem te auto jako drugie w domu, więc szukałem silnika bez turbiny i innych bajerów, które mogą się popsuć - szczególnie podczas jazdy miejskiej na krótkich dystansach, czego turbo nie lubi. Moc na miasto w zupełności wystarczająca. Na trasie moim zdaniem przydało by się 20KM więcej.
~Witold
Coupe Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Silnik dynamiczny, bardzo prosta konstrukcja bez przepływomierza, na trwałym łańcuchu rozrządu, bez klapek w kolektorze,wtrysk MPI(0 problemów),zwykłe sondy lambda ,bez NOX, bez valvetronika, trwała chłodzona cieczą(z dodatkową pompą elektryczną) turbina, pojedyncze cewki zapłonowe, bez zaworu EGR. Bardzo cichy
~fan
Coupe Facelifting 2.0 16v 265KM 195kW
Idealny do tego auta dość oszczędny, elastyczny, niezawodny, super kultura pracy na wolnych i wysokich obrotach Zero problemów mechanicznych Tylko regularne przeglądy co roczne (choć ma zalecenia co dwa lata i wymiana oleju co 30000 km ja serwisuję co roku niezależnie od przebiegu)
~lgefy
Coupe Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Raz tylko czyszczona przepustnica.
Renault Megane III Coupe Facelifting