Ocena kierowcy - Renault Megane III Coupe

Tomen, 8 lat temu
Silnik 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Rok produkcji 2009
Renault Megane III Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Autu należy się bardzo dobra ocena. Poza naprawami eksploatacyjnymi nie było żadnych poważnych. Coupe z tym silnikiem daje sporo frajdy z jazdy. Samochodem przejchałem 66 tyś. jako drugi właściciel i jestem bardzo zadowolony. Dla osób szukających przednionapędowego auta usportowionego z dobrymy właściwościami jezdnymi i stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa, to świetna propozycja. Nie zrażał bym sie to faktu, iż jest to francuz.
Ciągnie już od niskich obrotów z mało wyczuwalną turbo dziurą. Uważam ,że silnik TCe 180 to silna strona megane. Tylko na zimnym potrafi trochę szarpnąć.
Skrzynia uważam ,że dobrze zestopniowana i dopasowana do jednostki napędowej. Można mieć zastrzeżenia do jej precyzyjności. Czasami na zimny silniku jest problem z wrzuceniem pierwszego biegu.
To zdecydowania silna strona megane. Dobrze zestrojone zawieszenie daj udany kompromis między komfortem a sztywnością potrzebną przy szybszej jeździe. Do tego dobrze oddający to co się dzieje pod kołami układ kierowniczy.
Widoczność do tyłu bardzo ograniczona. Trzeba się mocno wspierać lusterkami i dobrze, że gdy są czujniki cofania do pomocy. Do przodu widoczność dobra.
Erognomia ogólnie dobrze. Ciężko się do czegoś przyczepić. W wersji z podgrzewanymi siedzeniami, pokrętło regulacji mogłoby się znajdować na konsoli środkowej a nie z boku siedzenia.
Bez zastrzeżeń.
Mam 196 cm wzrostu i spokojnie się mieszcze z przodu mając dużo miejsca nad głową i na nogi. Siedzenie dodatkowo rugulowane w dół i w górę pozwala na zajęcie optymalne pozycji. Z tyłu nad głową dużo gorzej. Osoby maks. 175 cm mogą tam siedzieć bez wadzenia o podsufitkę.
Mogłoby być lepiej jak dla mnie chociaż myślę ,że megane nie odbiega wiele od konkurencji bądż jest na równym poziomi. Czasem jednak wydaje mi się ,że przy 130 km/h jest zzbyt głośno jak na auto typu kompakt.
Uważam ,że są niskie jak na auto usportowione. Ceny część znośne. Brak poważnych wad poza jedną o czym szerzej w "usterki".
Za auto z bardzo dobrym wyposażeniemie zapłciłem 8 -12 tyś mniej niż za Golfa z podobnym wyposażenie i osiagami. Dla mnie super.
Byłoby doskonale gdyby nie to ,że do auta dostawała się woda. Do ASO jeżdziłem 3 razy aż udało im się zlokalizować nieszczelność. Okazało się ,że była od spodu auta. Wada fabryczna albo jak to woli "ten typ tak ma"
narazie brak i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16v TCe 180KM 132kW [l/100km]

7,7