Ocena kierowcy - Renault Megane III Hatchback

Maciek, 13 lat temu
Silnik 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Megane III Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i elastyczny, moc wystarczająca na sprawne poruszanie sie autem o takich gabarytach (grandtour)
Idealny samochów dla małej rodziny. W moim przypadku 2+1. Duży bagażnik, można bez problemu spakować dużą spacerówkę, łóżeczko turystyczne i pozostałe bagaże na wyjazd wakacyjny. Poza tym auto bardzo ładne, ale to rzecz gustu, dobrze wykończone i wyposażone. Karta \"hands free\" bajka, na początku stare przyzwyczajenia i szukanie stacyjki, teraz nie wyobrażam sobie nic innego. Troche denerwuje czujnik deszczu, czasem wycieraczki pracują za szybko, ale to drobiazg.
Cicho, elastycznie, ciągnie już od dolnych obrotów. przy prędkościach do 130 km/h chałas nie męczy, słychać szum powietrz i opon. Więcej nie próbowałem jeszcze się dociera;)
6 biegów, trzeba się przestawić z 5 biegowego, szczególnie w mieście jest trochę wachlowania. Po kilku dniach jest ok.
Twardy i komfortowy;). W zakrętach pewne prowadzenie, daje radość z jazdy. Wspomaganie elektryczne o bardzo dobrej czułości.
Na początku miałem obawy co do manewrowania autem do tyły, bardzo mała szyba (wersja kombi grandtour), dodatkowo kratka. Czujniki cofania sprawdzają się rewelacyjnie i duże lusterka, nie ma najmniejszego problemu. Do przodu i na boki jest bardzo dobrze.
Byłem już posiadaczem auta francuskiego, więc żadnych problemów. Wszysko pod ręką. Wspaniała kierownica, jakośc materiałów i wykończenie na wysokim poziomie. Nie rozumiem narzekań na umieszczony nisko panel radia, ja uzywam go tylko do zmiany plyty CD, pełne sterowanie przy kierownicy.
Wszysko ok. klimatyzacja chłodzi tak jak trzeba, zobaczymy co będzie zimą.
Z przodu doskonale (mam 192 cm wzrostu), z tyłu nie siedziałem i nie mam na razie ochoty;)
Tylko szum opon i wiatru.
TURBO PIJE TURBO ŻYJE. Samochów waży prawie 1300kg, 130KM nie bierze się z samego powietrza. Opowieści dziwnej tresci jakoby 140 konne disle paliły po 5 litrów, trzeba włożyć między bajki, chyba na trasie jadąc nie więcej niż 100 km/h, jeździłem trochę Mazdą 5 z dwulitrowym diselkiem. Samochód jest na dotarciu, trasa Warszawa - Kołobrzeg z załadowanym bagaznikiem w prawie trzy osoby (dwoje dorosłych i małe dziecko w foteliku) cały czs włączona klima, średnia na komputerze 7,2.
Dostałem spory rabat, więc nie mam na co narzekać. Jestem zadowolony.
Nowe auto.
Nowe auto.