Lista ocen Renault Megane III (516)

~Piotrek
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
auto godne polecenia - komfort, dynamika, bezpieczeństwo, wyposażenie, jakość + niebanalna stylistyka. Przyjemność z jazdy.
~Michal
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Auto generalnie OK, przy przebiegu 227k km bez awarii. Mam je od przebiegu 203k km kupione w PL salonie ( poprzedni właściciel zostawił w rozliczeniu). 20k km temu wstawiłem LPG, żadnych problemów, instalacja z Auto Gaz Centrum. Na 41-42l przejadę ok 500-520km czyli dość tanio. Są drobne ubytki oleju, na 21k km dolałem ok 300ml. Silnik mało dynamiczny, moc dopiero przy wyższych obrotach. Podsumowując rozsądny wybór za takie pieniądze.
~andrew
Hatchback Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
poprawnie wspomaganie elektryczne działa dość precyzyjnie (Układ jezdny)
~co za 35 tyś zł
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
tzw. import z francji ale nie nażekam nic nie nawaliło do tej pory. Autko dobre dla rodziny i nietylko. Spalanie takie jak u innych aut + - 0.5 litra. Z braku pieniędzy wybrałem benzyne teraz poczekałbym i wybrał disla 1.5 dci super oszczędny. Jest to moje czwarte auto i jestem bardzo z niego zadowolony co bym kupił za 35 tys zl audi z 2004r nie to nie dlamnie wole nowsze bo moje za 7 lat dzialać będzie a np. audi rozleci się ze starośći.
~a.ama
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Solidne auto z dobrym motorem - 86 KM to wystarczająco dla dynamicznej jazdy zarówno w mieście, jak i na trasie podczas wyprzedzania. Jeżeli ktoś oczekuje 5 sekund od 0-100 km/h to niech sobie kupi sportowy samochód.
~Tomek
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Wersja Eco i jeżeli nie ruszysz z tz. kopyta to nie czujesz tych 110 KM. Po mieście jeżdżę 60 k/h na 6 biegu (fajnie pracuje silnik) i spala poniżej 5 litrów. Mógłby pracować ciszej. Bardziej zadowolony byłem a Megane 2 Kombi (służbowe).Jeździłem nim w Niemczech non stop na maksymalnych obrotach i zero usterek (jak zdawałem miał 180 tys i tylko wymieniałem olej,hamulce i rozrząd (standard).Natomiast wygląd obecnej generacji mnie powala. (Silnik)
~michał_maćków
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Jeśli zależy komuś na tym, żeby było oszczędnie, w miare wygodnie, bezawaryjnie i przestrzennie to perfekcja.
~Megane
Coupe 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Samochód użytkuję od pół roku. Od tego czasu nic się nie zepsuło. Silnik jest bezawaryjny. Duża przyjemność z dynamiki, lekko ponad 7 sekund do setki (wg programu) - bez podniesienia mocy. Samochód raczej do miasta no i dla 2 dużych osób. Z tyłu trochę mniej miejsca, ale przecież to coupe :) Jak na ten wiek prezentuje się bardzo dobrze. Benzyny pali od 11 do 13 litrów/100km - wszystko zależy od sposobu jazdy. Lpg to jakieś 13-15.
~moskwa
Grandtour Facelifting 2.0 16V Turbo 220KM 162kW
po prostu szybkie kombi za fajne pieniądze. i nie rzuca się w oczy
~ahuraj
Grandtour 1.5 dCi 105KM 77kW
Rewelacja. Niech nikt nie mówi, że samochody na F są do banki, przynajmniej w przypadku Renault, które w ostatnich latach mocno podniosło poprzeczkę jeśli chodzi bezawaryjność. A i ta linia w przypadku kombi - nie ma w tej chwili ładniejszego. Jeśli jeszcze raz bym wybierał, to 1.4 TCe, ale to tylko na potrzebę większych wrażeń z jazdy niż z powodów ekonomicznych.