Lista ocen Renault Megane IV Grandtour (43) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Firma
Grandtour 1.6 dCi 130KM 96kW
Byłem bardzo ciekawy, jak będzie mi się jeździło pierwszym w życiu dieslem, w dodatku 1.6 130km. Cóż...silnik jest fantastyczny. Te 130km daje radę bardzo, bardzo dobrze! Posiadam również Hondę Civic VIII ze 140 konnym silnikiem i muszę przyznać, że jak kocham v-tec'a, tak ten dieselek świetnie daje rade. Zbiera się idealnie od samego dołu, przy dużych prędkościach również wyprzedzanie to czysta przyjemność. To największa zaleta tego...
~Renault Megane
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Silnik 1.3 TCE, 115KM - pierwszy rzut oka na suche dane powoduje lekkie zniesmaczenie. Taka mała moc, a w końcu ma napędzać auto klasy kompakt typu kombi. Faktyczne wrażenia po przejechaniu się są jednak bardzo zadowalające. Dzięki turbinie czuć moc. Na pochwałę zasługuje elastyczność, dostępność 220 Nm momentu obrotowego już przy 1500 obr/min robi robotę. Ponadto jest to konstrukcja 4 cylindrowa - to było dla mnie bardzo ważne (lepsza kultura...
~Piotr
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Bardzo elastyczny,brzmi przy niskich obrotach nieco chropowato,pozwala na bardzo duże oszczędności w ustawieniu eco i trasie z prędkością około 70-90 km/godz na dyst 100 km zużycie paliwa 5.5 do 5.9 i/100.W innych ustaweniach silnik zmienia nieco zachowanie staje się zrywniejszy i wyraźnie więcej pali,ze względu na 240 NM pozwala na dobre przyspieszenia praktycznie przy każdej prędkości jazdy.
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik taki jak chciałem, bez turbo. Mało producentów już takie oferuje. Dla mnie to był warunek konieczny. Jest trochę głośny, ale idzie wytrzymać. Sprawdzona, starsza konstrukcja używana we wcześniejszych modelach. Dużo o nim czytałem, dowiadywałem się również u mechaników. Trwały i bezawaryjny. Dałbym mu maksymalną liczbę gwiazdek, gdyby miał 10 KM więcej. Niestety łączy się tylko ze skrzynią 5-biegową.
~Bartek
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Zasadniczo nie mogę się niczego przyczepić - tyle, że mówię o wersji 140 KM. Wyprzedzanie czy jazda w trasie jest zdecydowanie wygodna, przy czym jestem raczej spokojnym kierowca i nie przekraczam tych 160 km/h. W mieście przyjemnie dynamiczny. Zużycie paliwa na ten moment to średnio 8.5 litra wg. własnych rozrachunków przy zwyczajnej jeździe.
~ganire
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik wolnossący ma swoje ograniczenia, przy niskich obrotach jest mułowaty, do wyprzedzania i dynamicznej jazdy wymaga redukcji na niższe biegi, jeśli ktoś jeździł wcześniej z turbiną, musi się do tego przyzwyczaić. Plusem jest dłuższa żywotność silnika, mniejsza awaryjność, prostota budowy, brak "turbodziury".
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Pracuje cicho. Według mnie jest oszczędny. Oleju nie bierze wcale. Wymieniam olej wraz wszystkimi filtrami co 10tys km a nie tak jak w zaleceniach co 30 tys. Wszystko w serwisie. Ludzie z serwisu byli trochę zaskoczeniu że chce tak robić. Jest bardzo dynamiczny jak na taki motorek. SUPER
~PK
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Silnik bardzo dobry jak ktoś szuka sprawdzonej bezawaryjnej konstrukcji. Rozsądny stosunek mocy do pojemności silnika i do zaakceptowania spalanie. Jednostka wolnossąca z wielopunktowym wtryskiem nadaje się na krótkie i długie trasy. A przy obecnych silnikach na runku nie jest to dzisiaj takie oczywiste.
~Kacper
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
dla mnie priorytetem byl silnik wolnossacy.jest cichy i zbiera sie jak dla mnie wystarczajaco.nie jestem przekonany do nowej mody robienia z silnika o smiesznej pojemnosci auta z 130koniami na turbinie. strach takie uzytkowac dluzej jak gwarancja.
~piotrek
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
1.5 w najslabszej opcji taki urok auto slużbowego - do miasta jest ok niestety glosny na trase jest ok, da sie jechac na tempomacie do 185 spalanie wtedy ok 10l przy 140 spalanie ok 6,5 przy 110 uwaga ponizej 4 L ! :)
Renault Megane IV Grandtour