Lista ocen Renault Megane IV (184)

~Adrian
R.S. 1.8 TCe 300KM 221kW
Auto oceniam jak najbardziej pozytywnie. Wygląda pięknie, a jeszcze lepiej jeździ.
3,7
~Adrian O.
Hatchback 5d Facelifting 1.3 TCe 115KM 85kW
Samochód to raczej 3,5 gwiazdki, a nie 4. Nie da się jednak wystawić oceny z plusem bądź minusem. Decyzję o naciągnięciu oceny za całokształt w górę, motywuję bardzo dobrym spalaniem tego samochodu. Spalanie to aspekt jednoznacznie pozytywny i z wyglądem auta są to chyba jedyne kategorie, gdzie zdecydowanie wypowiem się dobrze. Megane ma jednak masę drobnych problemów, które są na tyle małe, że da się samochód użytkować. Jednak od samochodu...
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Auto piękne (ja mam kolor czarny i felgi 17 cali z wersji 2022). Kupiłem je roczne z salonu z przebiegiem 3tys km. Było autem ekspozycyjnym. Wersja dosyć bogata "limited" Bardzo wygodne, ciche w środku. Nawet przy dużej prędkościach można spokojnie rozmawiać. Wydaje mi się, że w środku jest większe od poprzedniczki. Jestem bardzo zadowolony po przejechaniu 58000km
~esc17
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Przed zakupem pochodziłem sceptycznie do 1.2 TCe, a po przeczytaniu wielu opinii na grupkach raczej byłem na nie. Mimo to, do dziś samochód jest nadal w moich rękach i pokonałem nim już ponad 40 tysięcy kilometrów - jak to się stało? Megane IV z 1.2 TCe to samochód nie dla każdego - katalogowe 10.9 do setki nie powala, ale w rzeczywistości auto jest bardzo dynamiczne, szczególnie przy redukcji i wyprzedzaniu, bo dość wysoko się kręci jak na...
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
Autko sprawuje sie swietnie, kupione nowe (leasing wlasnie sie konczy) i ciezko bedzie mi sie z nim rozstawac..
~Renault Megane
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Samochód zakupiony na potrzeby rodziny 2+1 jako nowy, w salonie w 2019 r.. Wybór padł na Renault Megane IV Grandtour, gdyż oferował najlepszy stosunek jakości, wielkości, użyteczności i wyposażenia do swojej ceny. W mojej ocenie, tym co oferuje pokonał takich rywali jak Fiat Tipo SW czy Peugeot 308 SW. Samochód o nowoczesnym, świeżym wyglądzie, który raczej szybko się nie zestarzeje. Szczegółowe oceny w poszczególnych kategoriach.
~gregorw
GT Grandtour 1.6 TCe 205KM 151kW
Auto ogólnie oceniam bardzo pozytywnie. Są pewne szczegóły które można by poprawić ale w kwestii cena/jakość myślę że wszystko się zgadza. Stylistyka mi osobiście bardzo się podoba, jakość wykonania też jest na dobrym poziomie (nie jest to premium ale też tyle nie kosztuje). Koszty utrzymania tego samochodu są rozsądne.
~Max
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Generalnie udany samochód, stylistycznie bez zarzutu, przyjemnie się nim jeździ, raczej twarde, niefrancuskie zawieszenie. Jednak podczas eksploatacji pojawiają się drobne irytujące niedoskonałości wymuszające odwiedziny ASO.
4,1
~Andrzej
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Auto przyjemne w prowadzeniu. Dobra jakość w przyzwoitej cenie (wersja Winter edition za 71t), b. ładne. Ekonomiczne i mające zapas momentu (Nm) przyzwalający sprawnie wyprzedać. Trochę irytujących usterek na początku (wycieraczki, tylne głośniki), ale obecnie już (na razie) OK. Spasowanie i dopasowanie niektórych elementów niezbyt precyzyjne (uszczelki na wszystkich drzwiach)
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV
6,4
~miszka84
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Rewelacja ... polecam każdemu kto się zastanawia nad Meganką. Posiadam Renault GrandCoupe (czyli sedan), wersją WinterEdition 1.33 Tce 115km w kolorze Red Intens. W tej chwili auto posiadam 3 miesiące, przejechane 2 tys. km Auto kupione na wyprzedaży rocznika, gdzie z tego tytułu rabat wyniósł około 8 tys. Za auto dałem 67 tys. Gdzie na wyposażeniu jest ... Przednie światła LED (Edge Light), pełne tylne światła LED, nawigacją z mapą europy...