Lista ocen Renault Megane IV (114) - Widoczność

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex
GT 1.6 TCe 205KM 151kW
Przednia szyba - zostaje duży pasek niewytartej przestrzeni z lewej strony szyby - przy opadach śniegu, wraz z szerokim słupkiem A, będzie to wycinać ogromną przestrzeń z pola widzenia. Słupki B i boczne szyby z tyłu - ok. Słupki C - ogromne. Dokupiłem do auta komplet czujników i kamerę. Czujniki sprawują się dobrze, nie są wybitnie nadaktywne, choc pozostawiają dobre kilkanaście centrymetrów. Kamera ordynarnie się brudzi przy jeździe po...
~Davidien78
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Bardzo słaba widoczność do tyłu. Mała tylna szyna i szerokie tylne słupki bardzo ograniczają widoczność, małe lusterko wsteczne, sytuację ratują czujniki parkowania. Słabe wątłe wycieraczki, niestety też nie wycierają całej szyby. Lewa wycieraczka nie dochodzi do przedniego słupka i zostawia ok 10 cm niewytartej szyby wzdłuż słupka. W deszczu jeszcze ok, ale w przypadku śnieżycy znacznie to ogranicza widoczność, naprawdę trzeba uważać...
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Przód i boki rewelacja. Po skosie do tyłu w lewo - gorzej. Na prawo do tyłu w porządku. Do tyłu jest kiepsko (mała szyba) ale można się przyzwyczaić. Moim zdaniem standardowe światła halogenowe (H7) są słabe i warto dopłacić do pełnych reflektorów LEDowych, choć przesiadłem się z fabrycznych ksenonów i może stąd wygórowane oczekiwania. Niestety dopłata słono kosztuje (pakiet).
~Robert
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
Z przodu widoczność ok, z tyłu jest gorzej z uwagi na niewielką powierzchnię szyby tylnej ale nie ma co narzekać /taka sytuacja jest typowa dla większości kompaktów. W wersji Zen brakuje mi troche czujnika cofania z tyłu ale to kwestia indywidualna. Osobiście nigdy przez 25 lat jazdy samochodem nie miałem otarć z tyłu i w nic nie uderzyłem nawet bez czujnika cofania.
~Ania
Hatchback 5d 1.5 dCi 110KM 81kW
Duża szyba zapewnia dobrą widoczność wiosną, latem i jesienią. Niestety zimą przy szarówce słupek boczny zasłania ludzi wchodzących na pasy i tu już nie jest ciekawie. Dodatkowo jeśli ma się długie nogi siedzi się głębiej przez co ograniczona zostaje widoczność maski która jest spora. Łatwo wtedy przypierdzielić w murek lub słupki.
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Widoczność jest dość dobra. Na porównywalnym poziomie jak u konkurencji. Przeszkadza trochę szeroki słupek przedni, ale we wszystkich nowych samochodach mi przeszkadzał. Widzę, że to jet norma teraz. Trochę mała szyba z tyłu, ale większych problemów nie przysparza. Duże lusterka poprawiają widoczność do tyłu.
~Bartek
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Myślę, ze widoczność jest na poprawnym poziomie, choć posiadam kamerę cofania, która problem widnoczności z tyłu rozwiązuje zupełnie. Może można by spróbować poprawić widoczność w okolicach przednich belek - ale to chyba czepialstwo wynikające z faktu, że w drugim samochodzie belki mam przedzielone szybą.
~BisiorekPL
Hatchback 5d 1.6 TCe 165KM 121kW
To zawsze oceniam troszke stronniczo bo do kazdej widocznosci mozna sie przyzwyczaic, ostatnio jezdzilem corvette c7 gdzie widocznosc jest jak z jakiegos okienka w czolgu i tez dalem rade, kwestia przyzwyczajenia
~Aleksandra
Grandcoupe 1.3 TCe FAP 115KM 85kW
Widoczność bardzo słaba. Kokpit wysoko uniesiony, do tego szeroko słupki boczne, które bardzo ograniczają widoczność. Przy cofaniu lub parkowaniu tyłem jedynie możliwie na lusterka można, ponieważ tył jest wysoko uniesiony i nawet gdyby chciało się wesprzeć, zerkając, jest to najzwyczajniej nie możliwe.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV
6,4
~esc17
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Z widocznością jest kiepsko. Tylna szyba jest mała, słupki szerokie więc bez czujników parkowania się nie obędzie. Przednia szyba jest mocno pochylona do przodu, więc tak samo z widocznością bywają kłopoty. Niestety, tutaj francuzi wybrali design nad praktycznościa.