Lista ocen Renault Megane IV (124) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adrian
R.S. 1.8 TCe 300KM 221kW
Petarda. Auto zachowuje się świetnie w zakrętach, na prostej również. Szpera Torsena sprawie że auto nie traci aż tak bardzo trakcji, na suchym jest przyklejone do asfaltu. Na mokrej drodze jak to w przednionapędowym aucie z dużą mocą, czuć ślizganie kół. Szpera ogranicza ten efekt, jednak na mokrej drodze spod świateł się nie pościgamy ;)
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Układ kierowniczy precyzyjny, wspomaganie b.dobre, zawieszenie i amortyzacja bez uwag, komfortowa jazda po ekspresówce, dobre trzymanie w zakrętach na drogach lokalnych. Samochód wyposażyłem w opony całoroczne Michelin Crossclimate+ , ale na razie nie było możliwości przetestowania ich w warunkach zimowych. Na mokrej drodze spisują się b.dobrze.
~MZ
Hatchback 5d 1.6 SCe 114KM 84kW
Bardzo duży plus za wspomaganie kierownicy, które dostosowuje się w zależności od sytuacji. Na postoju i przy wolnej jeździe łatwo obracać kierownicą - przy szybszej kierownica robi się bardziej precyzyjna. Lubię francuskie auta za miękkie zawieszenie i tak też jest w tym przypadku (częściowo to też wynika z opon 205/55/R16).
~Marek
Hatchback 5d 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
jest ustawiona na komfort zapewnia bardzo dobre prowadzanie . do sportu trzeba było by twardszego zawieszenia co straciło by na komforcie, tutaj dziur nierówności się praktycznie nie wyczuwa , nawet przy większych prędkościach przejazd przez wzniesienia nie robi wrażenia jak u innych twardsze dobija .
~Sartoris
Grandcoupe 1.6 SCe 114KM 84kW
Nie powiem, że samochód trzyma się drogi jak przyklejony - być może Ford jeździ lepiej, ale to nie samochód do szybkiego pokonywania zakrętów (choć z tym i tak sobie radzi moim zdaniem optymalnie). Jeżeli ktoś oczekuje czegoś więcej, niech kupi Megane RS. Brak dziwnych dźwięków z zawieszenia, nic nie stuka.
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Na felgach 17 jest dość twarda i czuć to. Ja akurat lubię twarde zawieszenie. Trzyma się drogi fajnie. Jednak przy ostrzejszym wcinaniu się do ruchu jest podsterowna. No i to co mnie zabolało najgorzej: łaczniki stabilizatora przód, padły po 30 tys km. Tak być nie powinno.
~Renault Megane
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego nie daje bardzo precyzyjnej odpowiedzi w relacji kierowca - samochód, natomiast na pewno jest bezpiecznie i pewnie. Nie było żadnego problemu żeby "dogadać się" z Megane w zakresie prowadzenia i kontroli nad pojazdem.
~Piotr
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
w porównaniu ze Scenikiem 3 nie huśta się i nie przechyla,bardzo dobre prowadzenie na łuku i precyzyjny układ kierowniczy którego działąnie wyraźnie różni się przy manewrowaniu,przy małych i dużych prędkościach,dodatkowo uzalenione jest od trybu w ustwieniach multisense.
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Super wygodny i przyjemnie pływa. Do tej pory nie jeździłem francuzami i nie wiedziałem jak się zachowują na drodze. Dla mnie jedna z największych zalet tego samochodu to układ jezdny. Ogromną przyjemność odczuwam jeżdżąc tym samochodem. Bardzo dobrze wybiera nierówności.
~TyGrySek7
Hatchback 5d 1.2 Energy TCe 100KM 74kW
No niby ok, ale tylko do spokojnej jazdy. Jak na moj gust to za miekkie. Dopoki sie jezdzi spokojnie to super, ale przy juz nieco szybszej jezdzie buja go na boki i wynosi z zakretow. Ale dziury za to wybiera bardzo ladnie, bez stukow pukow-wzorowo i znacznie lepiej niz golf.