Lista ocen Renault Scenic I RX4 (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Nie robię przeglądów w ASO. Nigdy nie robiłem w żadnym aucie. Nie wiem nawet ile to kosztuje ale pewnie za drogo. Jeżdżę do normalnego serwisu i mechanika i to nie takich koło hipermarketu, którzy jak do tej pory: wymienili tylne amortyzatory (olejowe, takie same jak w kangoo 4x4, kupione w hurtowni za 220 PLN/2szt) za 60 PLN. Wymienił drążki kierownicze (kupione w tej samej hurtowni po 52 PLN/szt) i ustawił zbieżność kasując chyba 120 PLN....
~infor946
RX4 2.0 i 140KM 103kW
miasto - 10l. benzyny / 11-12 l. gazu - przy ostrej jeździe, w trasie przy jeździe szybkiej powyżej 120km - 9l benzyny, 10-11l gazu. Przy ekonomicznej jeździe w trasie ( do 100 km/h) udało mi się zejść do 7,5 l gazu - no ale to była bardzo nudna jazda. ASO bardzo drogie, np tzw. duży przegląd przy 60tys km - 1,3 - 1,5 tyś pln - ale dobrze o tyle zę przeglady robi co 20 tyś km. Poza ASO ceny średnie, typu klocki - od 60 do 200 pln itd
~marek1313@onet.eu
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Naprawy wykonuję poza autoryzowanym serwisem, u "znajomego" mechanika, ceny zdecydowanie niższe,a solidnie i mogę w pełni zaufać jego słowom. No cóż, zimą potrafi spalać (jazda typowo miejska, głównie w stołecznym korku) nawet ok. 9,5-10,5 litra, ale jak odpalę go, to zanim wsiądę pochodzi nawet dobrych kilka minut - ja wtedy muszę spalić dymka, więc musi tyle palić. Latem w mieście spoko 8-9 litrów.
~Rx4
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Ceny niektórych części są bardzo duże, a w dodatku ciężko dostępne. Trzeba szukać regenerowanych lub na różnych forach możliwości dopasowania innych zamienników. Np. W serwisie 2 uszczelniacze tylnych półosi 120zł i niedostępne od ręki(czas oczekiwania ok 3 tyg), a po poszperaniu na forach udało dopasować się inne w cenie 6zł sztuka. 20 tyś przejechały i nie cieknie
~tobik
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
To auto 4x4 a takie autka lubia popic. Rx4 ma umiarkowany apetyt na paliwo, u mnie wychodzi ciagle 8 do 8,5l/100km w miescie, na trasie ok 7l. Trzeba pamietac zeby te terenowe oponki byly nabite powietrzem podczas codziennej jazdy, bo jak sa flakowate to i auto wolniej jedzie i wiecej pali.
~Jarek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Przy bardzo spokojnej i wolnej jeździe całkiem sensownie. Przy stałej prędkości pomiędzy 110 a 120 km/h auto pali 10 l/100 km. Problem powstaje gdy do pokonania mamy dłuższą trasę i chcemy jechać szybciej niż 120 km/h. Wtedy auto zamienia się w prawdziwego smoka!
~gstroy
RX4 1.9 dTi 107KM 79kW
Mogę podać tylko tryb mieszany, bo tak jeżdżę. Nie wiem, jaki inny SUV jest taki oszczędny - co przeczytam recenzję starszego lub nowszego modelu, prawie wszystkie palą więcej. Spalanie sprawdzałem sam, bo komputer trochę zawyża.
~yari
RX4 2.0 i 140KM 103kW
jak na te wielkosc auta i naped 4x4, to jest do zaakceptowwania, ale mysle, ze jeszcze troche mniej moglby palic (pracuje nad tym), generalnie nie ma sie co nastawiac na ekonomiczny samochod 4x4
~MAGIC MAN
RX4 1.9 dTi 107KM 79kW
NA SKODZIE ROBILEJ JAKIES 55-60 MPG , TO JEST OKOLO 5.5 DO 6.5 LITRA NA 100 KM , W RX4 NIE MA O CZYM MOWIC , DUUUUZO WIECEJ ... ALE JAK KTOS SIE DECYDUJE NA TAKIE AUTO TO STAC GO POWINNO NA PALIWO :))
Dziennik kosztów dla Renault Scenic I RX4
12,0
~Darrek
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Żeby to auto utrzymać trzeba $ na wał, skrzynię, dizla samego w sobie. Fajnie, tylko to przekracza wartość auta kilka razy dziś. Lepiej sprzedać i kupić nowsze (cokolwiek innego)
Renault Scenic I RX4